додому Бердичів У бердичівському відділі соціального захисту населення вимагають непотрібні документи

У бердичівському відділі соціального захисту населення вимагають непотрібні документи

204
0

У бердичівському відділі соціального захисту населення при оформленні допомоги при народженні дитини вимагають довідки, які непередбачені законодавством

Нагадаю, що державою надається допомога при народженні дитини одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Після прописки сина, ми з дружиною теж почали готувати документи на допомогу. З Інтернету я дізнався, що з 2014 року зменшений перелік документів, необхідних для призначення допомоги при народженні дитини і, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів № 1751 від 27.12.2001 р. Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, складається із заяви одного з батьків (за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу), з яким постійно проживає дитина та копії свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу). Даний перелік документів є вичерпним!

Звернувшись у бердичівський відділ соц. захисту із зазначеними документами дружині сказали, що вона подає не всі документи і для оформлення допомоги ще потрібно донести довідки з ЖЕК (або ОСББ) про склад сім’ї за місцем прописки батька та матері, щоб бачити, де дитина проживає. Дали місяць, щоб донести ці довідки, буцімто без них допомогу ніхто не надасть. На заяві написали, що маємо донести довідки до березня.

Звісно, мене це обурило, тому що ні в Постанові Кабміну, ні на самому веб-сайті Міністерства соціальної політики ні про які довідки з ЖЕКу мови немає. То чому молоді батьки, у яких якраз в цей період напрочуд багато клопоту і так є, мають бігати і збирати якісь довідки?

Попитавши знайомих, які теж оформляли допомогу на дитину, виявилось, що ці довідки вимагають з усіх батьків!

З питанням про правомірність дій працівників бердичівського відділу соцзахисту звернувся у Міністерство соціальної політики та Департамент соцзахисту Житомирської ОДА, де мені дали відповідь, в якій теж посилаються на Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.01 № 1751, підтверджуючи відсутність необхідності подання будь-яких довідок окрім документів, передбачених цими нормативними актами!

Коли моя дружина повторно прийшла в соц.забез, її заяву одразу не могли знайти, потім почали питати, чи вона нікуди не жалілась, а потім, коли вже зайшли до начальника, виявилось, що заява вже поїхала «на Житомир». На питання дружини чи потрібні ще ці довідки їй сказали, що все, ніяких довідок від неї не треба, щоб вона більше не приходила і чекала перевірку).

Вражає сам факт, що весь цей час батьки носять довідки, які не потрібні і є всього лиш забаганкою працівників відділу соц.забезу, стоячи в чергах, марнуючи свій час, який такий безцінний, коли твоя дитина тільки народилась на світ.

Олексій Тростянський