додому Бердичів У Бердичеві пройшли заходи до 33-ї річниці Чорнобильської катастрофи

У Бердичеві пройшли заходи до 33-ї річниці Чорнобильської катастрофи

114
0

В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогади про які щоразу пронизують серця гострим болем. Одна  із таких дат – 26 квітня 1986 року. Це одна із найжахливіших катастроф в історії людства, ім’я якій – Чорнобиль, що понівечила людські долі, багатьох забрала у вічність. З того часу минуло вже 33 роки.

Але є пам’ять…І саме вона – рушій еволюційного поступу в майбутнє й оберіг найвищих загальнолюдських цінностей. І якщо весь народ пам’ятатиме свою історію, він заслуговує на повагу, він вартий того, щоб дивитися у майбутнє.

Указом Президента України Петра Порошенка від 14 грудня 2015 року № 702 – 2016 рік оголошено – Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

26 квітня 2019 року, у день 33-ї роковини Чорнобильської катастрофи, у Бердичеві, біля пам’ятника «Загиблим при ліквідації аварії на ЧАЕС» відбувся мітинг-реквієм, в якому взяли участь представники міської влади, депутати обласної ради, голови профспілок,  учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, представники громадських організацій, учнівська молодь.

На знак данини пам’яті тим трагічним подіям та вшанування подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які ціною власного життя врятували Україну і світ від атомного лиха, присутні на зібранні поклали живі квіти до пам’ятної стели «Вони врятували світ».

Чорнобиль – це передусім велика людська трагедія, епіцентр якої залишається на нашій українській землі.

Присутні на зібранні, із нестихаючим болем у серцях, хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто пішов у безсмертя, приборкуючи ядерну стихію, та тих героїв-ліквідаторів, які вже відійшли у вічність на протязі цих 33-х років. Вічна їм пам’ять.

Нехай сьогоднішній день єднає усіх українців у належній шані та повазі до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та нашій спільній пам’яті про загиблих і померлих внаслідок техногенної катастрофи.