додому Бердичів У Бердичеві вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні!

У Бердичеві вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні!

386
0

Квіти, пам’ять та велична самопожертва. 20 лютого в Україні вшановують пам’ять всіх українців, що пожертвували власним життям у боротьбі за свободу та Незалежність України.

У Бердичеві урочисті заходи пройшли на площі Соборній, біля меморіалу «Слава Героям».

Понад сто чоловік загинули на Майдані. Найдраматичніші події розгорнулися у 20-х числах лютого 2014-го на вулиці Інститутській у Києві.

Представники влади, волонтерських, патріотичних та ветеранських організацій, учасники АТО, родини Героїв Небесної Сотні та учасники Революції Гідності, школярі та студенти зібралися на площі, щоб увіковічити загиблих.

Усі присутні виконали Національний гімн України. Отець Костянтин разом з усіма виконали молебень, після чого  відбулось громадське віче.

«Я був на Майдані. Та мене оминула участь тих, хто зараз на небесах. Прийшов сьогодні вклонитися та подякувати. Ці загибелі сумні. Та хлопці не боялись померти за Україну. Нам треба йти вперед, але озираючись назад. Бо хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього», – каже майданівець.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять людей, які загинули на Майдані… Тоді в Києві народ боровся за незалежне європейське майбутнє нашої держави, а зараз ми виборюємо мир. Найголовніше, пам’ятати тих, хто віддав своє життя задля нашої країни», – зазначив отець Костянтин.

«Дух Майдану – це головне, що там було, коли люди повстали і захистили європейський, цивілізований вибір нашої країни… Вийти з дерев’яними щитами під автомат – треба бути мужньою людиною. Майдан – це був єдиний організм і все тоді трималося на ентузіазмі революціонерів та вірі людей у свої переконання. Це залишиться навічно у нашій історії», – розповів учасник Євромайдану.