додому Бердичів У Бердичеві буде «Французька весна»

У Бердичеві буде «Французька весна»

357
0

П’ятнадцятий фестиваль «Французька весна в Україні» відкриється 31 березня на Софійській площі і буде проходить протягом квітня в дев’яти українських містах. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на виконавчого директора Французького інституту в Києві Матьє Ардена.

«Фестиваль” Французька весна “, як завжди, буде тривати цілий квітень, а почнеться традиційно вуличною виставою на Софійській площі в Києві 31 березня о 20:30. Це буде музично-світловий перформанс “Повітря”, присвячений цінностям Французької республіки – свободи, рівності і братерства, які вже стали універсальними. Родзинкою цієї вистави є те, що він створений у французько-української копродукції спеціально для відкриття фестивалю “, – сказав Арден.

Постановником спектаклю став Влад Троїцький, а музику до нього написав французький композитор П’єр Дійо. У постановці візьмуть участь Національний президентський оркестр, група Dakh Daughters, учасники колективу «Нова опера», а графічну лінію вистави створили українські художники Анна Хотькова і Христина Ярош.

Крім Києва, фестиваль буде проходити ще в восьми містах України: Бердичеві, Дніпрі, Запоріжжі, Харкові, Львові, Одесі, Рівному та Івано-Франківську.

У кінопрограму увійдуть прем’єри і французька кінокласика. Також в рамках програми «Довга ніч французького короткого метра» у всіх містах будуть представлені 24 короткометражні стрічки. В рамках фестивалю допрем’єрних показів, який відкриється 19 квітня в кінотеатрі «Київ», кілька стрічок будуть представлені на французькій мові з українськими субтитрами.

Повну програму фестивалю опублікують на сайті Французького інституту в Києві.