додому Бердичів У Бердичевському відділі поліції обговорили питання розкриття та попередження шахрайств

У Бердичевському відділі поліції обговорили питання розкриття та попередження шахрайств

89
0

14 листопада керівник Бердичівського відділу поліції Ольга Зінченко провела зустріч із представниками місцевих мас-медіа. Під час спілкування учасники обговорили найбільш актуальні для міста та району злочини, зокрема йшлося про шахрайства, кількість яких останнім часом значно збільшилась.

Начальник поліції Бердичівського відділу розпочала зустріч із загального аналізу криміногенної ситуації у районі, окремо зупинившись на шахрайствах.

– Можливості Інтернету та мобільного зв’язку останнім часом все частіше слугують на користь ошуканців, – відзначила Ольга Зінченко. – Все більшого поширення у районі набувають шахрайства із коштами з банківських рахунків. Особі телефонують та, назвавшись працівниками фінансових установ, пропонують збільшити ліміт по кредитній лінії або повідомляють про збій в електронній системі чи про переказ коштів і таке інше. Для проведення вказаних операцій просять повідомити додаткові відомості, що фактично є конфіденційною інформацією та не підлягає розголошенню, тим більше у телефонному режимі. У результаті з рахунків людей зникають наявні там кошти.

Також начальник поліції розповіла про одне з останніх характерних для району ошуканств.

До відділу звернувся житель райцентру, який повідомив, що збирався придбати трактор за оголошенням у газеті. Зв’язавшись з продавцем у телефонному режимі, повідомив про свої наміри власника техніки та у подальшому на його вимогу перерахував завдаток у сумі 22 тисяч гривень. Однак ні у визначений час, ні згодом трактор так і не надійшов, а телефон «продавця» просто перестав працювати.

– Типова схема, в яку ще й досі вірять люди, переважно похилого віку, – продовжила Ольга Зінченко, – це повідомлення про родича чи знайомого, який потрапив у ДТП, лікарню чи поліцію. На їх уявний порятунок пройдисвіти вимагають сплатити викуп. У таких ситуаціях, перш ніж панікувати, слід самим одразу телефонувати на «102» та перевіряти достовірність отриманої новини.

Також начальник Бердичівського відділу поліції відповіла на запитання журналістів щодо інших резонансних подій на території району, що сталися упродовж листопада.

pm867image002

Відділ комунікації поліції Житомирської області