додому Бердичів Унікальний патріотичний пробіг планують на День народження Бердичева

Унікальний патріотичний пробіг планують на День народження Бердичева

114
0

На Центральній площі Бердичева уже готуються до першого у місті легкоатлетичного пробігу «Я – українець». Сьогодні на відкритому тренуванні людей небагато. На День міста 23-го червня, говорять організатори пробігу, їх буде урази більше: від маленьких дітей і до людей старшого віку.

«Ми хочемо таке започаткувати, закласти перший камінчик. Сподіваємось – не останній. Хочемо максимально привчати містян до спортивного і здорового способу життя», – розповідає  організатор пробігу Тетяна Білоус. 

Учасники до 6-ти років бігтимуть 100 метрів, від 7-ми до 14-ти років – 500 метрів. З 15-ти років і старше долатимуть дистанцію 2,5 і 5 км в межах міста. Приєднатись до пробігу запрошують усіх бажаючих.

«Це буде перший крок на зустріч до власного здоров’я. Можна вибрати шлях залишитись вдома перед телевізором і в якийсь час зустрітися з проблемами здоров’я. А можна вийти на пробіг, приєднатися до клубу і на собі відчути як можна поліпшити здоров’я. За 2 місяці я вже на собі це відчув», – розповідає  інструктор з йоги Сергій Кулик.

Леся Кручак – одна з тих, хто вирішив випробувати свої сили. Дівчина говорить: майже щодня готується до пробігу.

«Я тільки перший раз прийшла на дистанцію, а на стадіоні зранку буває бігаю для себе. Хочу спробувати свої сили, з людьми поспілкуватися», – каже бердичівлянка Леся Кручак. 

Допомагає людям підготуватись до пробігу майстер спорту з легкої атлетики В’ячеслав Олішевський. Він займається бігом 12 років, офіційно найбільша здолана ним дистанція – півмарафон 21 км, неофіційно – 25 км на тренуваннях. Біг для спортсмена – це задоволення. Він упевнений: такий спорт під силу кожному, головне – налаштуватись і підготуватись.

«До бігу – провести правильну розминку і бажано за 3 години перекусити звичайною їжею, не експериментувати з новою їжею. Пробігти свою дистанцію, а після бігу – відпочити і велику кількість рідини, щоб нормалізувати тіло», – каже майстер спорту з легкої атлетики В’ячеслав Олішевський.

Пробіг «Я – українець», кажуть організатори, має стати унікальним. Адже  медалі для переможців розписані петриківським розписом вручну. А всім учасникам пропонують бігти у футболці з закодованою у вишивці назвою міста. На вишитому логотипі кожен знак означає літеру.

Нині бігти з бердичівлянами вже є бажаючі з Києва, Вінниці, Житомира. Головне – зареєструватись як учасник на сайті календаря всеукраїнських пробігів України чи у фейсбуці.