додому Україна Економіка України Українці, за словами експертів, в цьому році стануть заробляти трохи більше.

Українці, за словами експертів, в цьому році стануть заробляти трохи більше.

153
0

Такі висновки вони зробили на основі даних Держстатистики про рівень зарплат по країні, пише NewsOboz.org з посиланням на Сегодня.

За 2015 рік Кількість працівників, які отримують мінімальну зарплату в 1318 грн, зменшилася вдвічі – до 700 тис. чол.

Економісти кажуть, що причини дві: перша – підвищення хв зарплати і, відповідно, перерахунок ставок по всій тарифній сітці, друга – майже 45% -ва інфляція, яка змусила бізнес підвищити, хоч і ненабагато, офіційну зарплату. За прогнозами експертів, в 2016 році році зарплата буде рости у тих українців, які отримують мінімальну і середню ставку (3,5-5 тис грн.). А ось доходи людей, які отримують від 10 тис. грн, “заморозять”. Мінімальна зарплата до грудня зросте до 1550 грн – такий стан закладено в Держбюджеті на 2016 рік.

Як свідчать статистичні дані, кількість високооплачуваних українців зростає: так, якщо в 2014-му Більше 45% працівників мали заробітки в межах 1500-3500 грн, то зараз таких – на 7% менше. І навпаки, до 45% (на 12,6%) збільшилася кількість тих, у кого доходи тепер укладаються в інтервал 3,5-10 тис. грн. Стало в 1,5 рази більше і тих, хто заробляє більше 10 тис. грн, хоча в абсолютних цифрах таких працівників небагато, всього 550 тис. чол. на 7,53 млн зайнятих за наймом.

Але це, за словами експертів, лише “арифметична ілюзія”. Президент Украналітцентра Олександр Охріменко називає зростання середніх зарплат маніпуляцією з цифрами: “Держстат ділить весь фонд зарплати підприємств на число штатних співробітників, які відпрацювали більше 50% робочого часу, а тих, хто трудився менше, не враховують А ще в минулому році враховували і тих. хто відпрацював менше 50% часу. звідси і високий (більш ніж на 1000 грн за рік) зростання середніх заробітків. насправді у багатьох вони підвищилися менше або не підвищилися зовсім “.

Згоден з ним і економіст Віктор Лисицький. “Ці цифри лише арифметично відображають зростання доходів, перш за все у тих, хто потрапляє в інтервал 3,5-10 тис. Грн. За рік зросла минзарплата, перерахували оклади бюджетникам, і вже людина, яка мала зарплату 3490 грн, отримує 3590, перейшовши в іншу статистичну категорію. А по суті надбавка за все 100 грн. та ж ситуація і з більш високооплачуваними. Мало хто з заробляли 5-6 тис. грн став отримувати відразу понад 10 тис., скоріше, туди перейшли працівники з зарплатами від 9,5 до 9 , 9 тис грн. “, – сказав нам експерт.

Експерти визнають, що в 2016 році стане більше людей з доходами від 3500 до 5000 грн. На думку Лисицького, через зниження податків на зарплату в 2016 м (з 41 до 22 %% ЄСВ – .. Авт) частина бізнесу “вибілить” заробітки своїх працівників, і це покаже статистика. Охріменко вважає, що зарплати майже не виростуть: “Будуть підвищувати низькооплачуваним, інакше вони не виживуть А ті, хто вже сьогодні мають близько 10 тис грн і більше, на надбавку розраховувати навряд чи зможуть, якщо самі її не запрацюють, наприклад забезпечать зростання .. продажів “.

Високооплачувану роботу можна знайти не тільки топ-менеджеру або айтішників, але і робочого з золотими руками. Так, за даними порталу rabota.ua, роботодавці з інофірми готові були платити в місяць 80 тис. грн (2-е місце в топ-5 вакансій за січень) водієві-охоронцю з ліцензією міжнародного зразка і досвідом роботи від двох років. А наш підприємець дає 50 тис. грн (5-е місце) годинникарю, який вміє ремонтувати годинники будь-якої складності. У лідерах – вакансія ІТ “гуру” з зарплатою в 100 тис. грн, на 3-му місці – посаду керівника департаменту технагляду з оплатою 75 тис. грн. На 4-му місці – сисадмін з зарплатою в 60 тис. грн який, крім іншого, говорить по-англійськи і готовий приїхати на роботу в будь-який час.