додому Бердичів Українців просять не купувати штучні квіти на поминальні дні

Українців просять не купувати штучні квіти на поминальні дні

133
0

Українців просять відмовитися від штучних квітів в поминальні дні. Крім того, напередодні «гробків» представники церкви розповіли, що можна, а що не варто приносити на могили родичів. Про це йдеться на сайті Волинської єпархії Української праволавной церкви Київського патріархату.

З 15 по 18 квітня в Україні пройдуть поминальні дні. Багато хто задається питанням, як правильно пом’янути померлих родичів.

Що варто взяти з собою на кладовище:

молитовник зі стихирами Пасхи, які належить прочитати біля могили;
кілька пасхальних страв (наприклад, паски та яйця), адже зазвичай цього дня влаштовують символічну поминальну трапезу.
«Ця традиція — йти з продуктами на кладовище — має християнське коріння, бо в пам’ять про померлих звершували милостиню. Однак подекуди забули про неї, а відродили тризну — язичницькі святкування на гробках із криками, співами, з алкоголем, що неприпустимо для християн», — йдеться в повідомленні.

Рішуче забороняється й виливати хмільне на могилу (цим вона скверниться) чи залишати горілку в чарці біля хреста. Не залишайте пасок і крашанок після себе: коли підуть люди, прийдуть тварини і їстимуть це на могилах ваших рідних.

Також наполегливо рекомендується відмовитися від пластикових квітів. Їх складніше утилізувати, ніж зрізані. Краще посадити на могилі живі квіти.