додому Бердичів Україна та Євросоюз боряться з торгівлею знаряддями катувань

Україна та Євросоюз боряться з торгівлею знаряддями катувань

157
0
Man with tied hands color vertical image

18 вересня ввечері під час тижня Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку створено міжнародний Альянс боротьби з торгівлею знаряддями катувань. Україна за участі Міністра закордонних справ Павла Клімкіна приєдналась до Альянсу. Це спільна ініціатива Європеського Союзу, Аргентини та Монголії, в якій сьогодні бере учать 58 країн. Її ціль – зупинити торгівлю засобами, які використовуються для виконання смертних вироків та катування.

Міжнародне право забороняє катування за будь-яких обставин. Незважаючи на це, засоби смерті та болю досі продають та купують у всьому світі. До них належать кийки з металевими шипами, електрошокові пояси, засоби утримування людей  під час катування електрошоком, хімікалії для страти і системи примусової ін’єкції.

“Ці знаряддя слугують ні для чого іншого як для завдання жахливого болю та вбивства людей. Сьогодні ми приймаємо конкретні кроки для зупинки цієї ганебної торгівлі. Я рада, що так багато країн з усього світу підписали спільну декларацію та приєдналася до цього альянсу. Тримаючись разом, ми показуємо, що не будемо більше терпіти таку торгівлю”, – сказала Комісар Європейського Союзу з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Сьогодні у створенні Альянсу взяли участь 58 країн з усього світу – Африки та Америки, Європи та Азії. Вони підписали спільну політичну декларацію. Приєднуючись до Альянсу, країни погодили чотири пункти плану дій:

  • вжити заходів для контролю та обмеження експорту цих знарядь;
  • забезпечити митницю відповідним устаткуванням. В рамках Альянсу буде створено платформу для моніторингу за торговими потоками, обміну інформацією та виявлення нових засобів;
  • надання технічної допомоги із розробки та імплементації законів, що забороняють таку торгівлю;
  • обмін досвідом в сфері ефективної системи контролю та нагляду.

В ЄС та інших країнах зараз вже важче придбати препарати для смертельних ін’єкцій та знаряддя катувань. Вони також стали дорожчими. Все це частково й завдяки більш суворому законодавству. Проте виробники та торговці такими товарами намагаються обійти ці закони. Таким чином, чим більше країн зобов’язалося заборонити експорт таких знарядь, тим більш ефективними будуть зусилля із зупинки такої торгівлі. Альянс боротьби з торгівлею знаряддями катувань є одним із конкретних кроків, який можна здійснити, щоб придбати такі знаряддя було значно важче й зупинити, таким чином, торгівлю такими знаряддями у всьому світі.