додому Бердичів ТСЦ №1842 щодо заміни всіх водійських посвідчень кожні «5 років»

ТСЦ №1842 щодо заміни всіх водійських посвідчень кожні «5 років»

63
0

1. Проект змін до Закону «Про Дорожній рух» ще в стадії розробки, а директива ЄС несе більше рекомендаційний характер, всі напрацювання будуть проходити ретельні консультації та громадські обговорення. Сьогодні або завтра нічого не зміниться.
2. Закон немає зворотної дії. Відповідно, водії, які на момент вступу в дію нових правил матимуть посвідчення водія із терміном дії на 30, 50 років та безстрокові, зможуть користуватися посвідченням відповідно до зазначеного у них терміну.
3. У другій половині 2017 року планується подання на розгляд до профільного комітету Верховної Ради законопроекту, відповідно до якого у посвідченнях водія з’являться додаткові категорії (наприклад, трицикли, квадроцикли, та інше). Термін дії становитиме від 5 до 15 років залежно від категорій.
4. Водії категорії «В» зможуть користуватися своїм посвідченням водія -15 років, а водії категорії «С» та «D» –5 років. Після завершення терміну дії водій має пройти медичний огляд для перевірки психофізичної відповідності. Опрацьовується також питання щодо підтвердження практичних та теоретичних навичок водіїв, щоправда це стосуватиметься виключно професійних категорій «С» та «D», категорії комерційного транспорту, які несуть підвищену небезпеку для учасників дорожнього руху.