додому Бердичів Три оновлені школи та дитячий садочок радісно зустрінуть дітлахів району. Повідомляє портал...

Три оновлені школи та дитячий садочок радісно зустрінуть дітлахів району. Повідомляє портал районної ради

106
0

В дієвості та результативності Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» вже не сумнівається жоден житель Бердичівського району. Адже завдяки Проекту зроблено чимало добрих справ для соціально-економічного розвитку чотирьох населених пунктів.

Для жителів територіальних громад, особливо сільської місцевості, найстратегітнішими об’єктами, які знаходяться на території сільської ради є освітні заклади. Напевно тому із чотирьох сільських рад, які пройшли конкурсний відбір, жителі громад спрямували свої ініціативи на життєдіяльність трьох загальноосвітніх шкіл та дитячого садочка.

У новому навчальному році учні Никонівської, Хажинської та Скаківської загальноосвітніх шкіл навчатимуться у оновлених школах та кращих сучасних умовах, які вимагає сьогодення.

У рамках Проекту у Скаківській школі замінено 61 старе вікно на сучасні, енергозберігаючі, а крім того у школі встановлено металопластикові вхідні двері. У Хажинській ЗОШ – встановлено 69 вікон та проведено заміну підлоги у спортивній залі школи.

Никонівська загальноосвітня школа побудована більше ста років тому і терміново потребувала переобладнання. У школі реконструйовано приміщення та встановлено внутрішні туалети, що забезпечить належні санітарно-гігієнічні та комфортні умови для учнів школи, а це в першу чергу здоров’я наших дітей . Крім того в школі проведено ремонт каналізаційних колодязів, замінено козирок над запасними вхідними дверима та облицьовано грубку кахелем.

Реалізація ініціативи підняла хвилю зацікавленості та переконала мешканців сіл: участь громади у міжнародному партнерстві дає реальний результат. І хоча опалювальний сезон у переобладнаних школах ще не розпочався, вже зараз можна сподіватися на значну економію коштів передбачених на опалення приміщень за рахунок збереження тепла. Розуміючи це, у співфінансуванні переобладнання школи активно взяли участь і члени територіальних громад – незалежно від того, чи навчаються їхні діти у школі. Долучилися й колишні випускники— навіть ті, що мешкають зараз далеко від рідного краю. Хоча, як зізнаються, до останнього моменту багато хто сумнівався, що комусь є діло до проблем сільської громади. Повірили тоді, коли готові вікна та інші матеріали виготовлені підрядником почали розвантажувати на шкільному подвір’ї.

Вирує робота по реконструкції системи опалення з встановленням піролізного котла та тепломеханічного обладнання в теплогенераторній у Рейському дитячому садку «Червона Шапочка» у селі Рея І незабаром дошкільнята будуть відвідувати оновлений затишний дитячий садочок.

Участь у Проекті – це здобуття досвіду та впевненості у власних силах, згуртованість жителів територіальних громад та представників влади до спільних дій, а основне результат, який досягнутий за рахунок спів фінансування і спільними силами.