додому Бердичів Третина одиноких матерів в Бердичеві перестане отримувати допомогу, а які залишилися в...

Третина одиноких матерів в Бердичеві перестане отримувати допомогу, а які залишилися в середньому збільшать його в 2 рази

125
0

Третина одиноких матерів перестає отримувати допомогу, зате тим, хто залишиться в середньому збільшать  в 2 рази, – повідомляє Сегодня

Чиновники не хочуть платити допомогу матерям-одиначкам, впевнена мама 9-річного хлопчика Тетяна Король. “9 років я отримувала гроші, зараз їх просто немає. Нас позбавили цього права. Ніхто нічого не пояснював – все це виходить з інтернету. Всі ми, матусі, просто ділимося досвідом, так як у нас виплати за січень-місяць не прийшли нікому” , – розповідає жінка.
За словами Тетяни, матерів-одиначок змушують по кілька днів стояти в чергах в ЖЕКу і в соцзабезі, щоб заново оформити виплати. “У соцзабезі мені пояснили, що доведеться повідомлення в разі, якщо я пройду по сумі виплат. А потім приходять співробітники соцзабезу і роблять опис майна, наскільки ми підходимо до цієї категорії”, – говорить мати-одиначка. Таку процедуру, як пояснили Тетяні чиновники, доведеться проходити кожні півроку. І все це – через місячної виплати в 450 грн, або вже навіть менше.

Незалежні експерти з соціальної допомоги кажуть, що уряд дійсно проводить глобальний переоблік виплат. “У нас криза бюджетний. Нам потрібно зрозуміти, систематизувати і створити реєстр всіх, хто отримує цю допомогу. І визначити, реально можуть вони претендувати на допомогу”, – вважає незалежний експерт з питань соціальної політики Галина Третьякова.

На “гарячій лінії” уряду розповідають, що після 1-го січня для виплат одиноким матерям діє формула 100% від прожиткового мінімуму мінус середньомісячний дохід на одну людину. При цьому норму про те, що мінімальна виплата не повинна бути нижче 30% від прожиткового мінімуму, скасували.
В ході програми “Ранок з Україною” на каналі “Україна” заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко пояснив, як працює перерахунок виплат. “На кожного члена сім’ї держава здійснює доплату до прожиткового мінімуму. Є дві категорії: до 6-ти і з 6-ти до 18-ти років. Виплати будуть здійснюватися тим сім’ям, яким не вистачає коштів. Ми говоримо про офіційні доходи”, – пояснює заступник міністра соцполітики.
Наприклад, одинока мати з дитиною отримує офіційну зарплата 2500 грн. Це 1250 на кожного. Якщо дитина старше 6-ти років, то йому доплатять 205 грн до його прожиткового мінімуму в 1455 грн. Якщо він молодше 6-ти років, то грошей мати не отримає взагалі, тому що прожитковий мінімум на дитину менше: всього 1167 грн. “Такі зміни відбулися для того, щоб дитині в даному випадку доплачувати до прожиткового мінімуму, існуючого на сьогоднішній день”, – говорить Василь Шевченко.

Раніше одиноким матерям платили 30% від прожиткового мінімуму на дитину, незалежно від того, скільки вони заробляли. А зараз допоможуть, тільки якщо грошей зовсім не вистачає. Експерти кажуть, що це цілком європейських підхід. “Ніде в Європі немає такого, що” ми допомагаємо цим – і ми допомагаємо йому незалежно ні від чого “. Народилася дитина, вона – і мати-одиначка весь час. Життєві обставини змінюються. Людина повинна розуміти, що він повинен заробляти сам, але, якщо у нього виникнуть обставини, громада і місцеві органи прийдуть йому на допомогу “, – говорить Галина Третьякова.
Прожиткові мінімуми в 2016-м будуть підвищувати в два рази, але суми все одно вийдуть копійчані. Крім того, невже одиноким матерям тепер потрібно буде кожні півроку збирати купу документів і показувати соцпрацівникам своє майно, щоб в соцзабезі переконалися, що у них ремонт не дуже гарний.

“Коли такі випадки є, то простіше звертатися саме, в тому числі, до районних адміністрацій з питанням, чому так. Технічно я не бачу такої необхідності. Можна звертатися в Мінсоцполітики за телефонами, вказаними на сайті. Як правило, багато питань знімаються” , – говорить заступник міністра соціальної політики Шевченко. Тобто самі місцеві органи соцзабезпечення ще потрібно навчити правильно працювати.

За словами Василя Шевченка, перелічені виплати видадуть одразу за 3 місяці вже в березні. У Мінсоцполітики вважають, що гроші не отримає третину одиноких матерів, зате сума кожного посібника в середньому зросте в 2 рази.