додому Бердичів Те як відзначили Революцію Гідності в Житомирі не порівнювано з Бердичевом

Те як відзначили Революцію Гідності в Житомирі не порівнювано з Бердичевом

100
0

Рівно чотири роки тому в Україні розпочалась Революція Гідності. Цього дня у 2013 році на Майдан Незалежності у Києві вийшли люди з мирним протестом проти скасування тодішньою владою підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. У Житомирі 21 листопада з нагоди Дня Гідності та Свободи та четвертої річниці Євромайдану на майдані ім. С.П. Корольова на віче зібралися сотні людей.

Віче пройшло у форматі спогадів про революції в Україні 1917, 2004-2005 та 2013-2014 років, відбулися виступи естрадного духового оркестру «Сурми Полісся», пластунів та колективу «Джерельце».

Учасники житомирського Євромайдану, представники влади, духовенства та небайдужі громадяни спільно виконали Гімн України та помолилися за героїв, які поклали життя заради європейського майбутнього українського народу.

Пам’ять Героїв Небесної Сотні та військовослужбовців, що загинули на сході країни, усі присутні вшанували покладанням лампадок до меморіалу.

Також кожен бажаючий мав можливість виступити під час вільного мікрофону.

Натомість в Бердичеві все традиційно звелося до заходу для галочки в міській бібліотеці на який навіть не спромоглися запросити місцевих учасників Революції Гідності. Це “бердичівське дійство” відвідали представники влади, які чинили перешкоди активістам під час подій 2013-2014 років та які ще нещодавно тримали в своїх кабінетах портрети Януковича.