додому Бердичів Те що біжить з кранів бердичівлян буде коштувати майже 18 грн?

Те що біжить з кранів бердичівлян буде коштувати майже 18 грн?

121
0

На офіційному сайті КП «Бердичівводоканал» наприкінці минулого місяця з’явилась інформація про намір підприємства підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення. Нагадаємо, що станом на даний час на підприємстві діють тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення встановленні Національною комісією , що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Постанова № 908 від 26.03.2015 року, а саме :

централізоване водопостачання 8,16 грн. за 1 куб.м з ПДВ
І група споживачів ( населення) 8,16 грн. за 1 куб.м з ПДВ
ІІ група споживачів (бюджетні установи) 8,16 грн. за 1 куб.м з ПДВ
ІІІ група споживачів (інші споживачі) 8,16 грн. за 1 куб.м з ПДВ
централізоване водовідведення 5,44 грн. за 1 куб.м з ПДВ
в тому числі:
-транспортування стічних вод
І група споживачів ( населення) 2,46 грн. за 1 куб.м з ПДВ
ІІ група споживачів (бюджетні установи) 2,46 грн. за 1 куб.м з ПДВ
ІІІ група споживачів (інші споживачі) 2,46 грн. за 1 куб.м з ПДВ
-очистка стічних вод ТОВ «КЕС»
Постанова НКРЕКП № 2951 від 10.12.2015 року
І група споживачів ( населення) 2,98 грн. за 1 куб.м з ПДВ
ІІ група споживачів (бюджетні установи) 2,98 грн. за 1 куб.м з ПДВ
ІІІ група споживачів (інші споживачі) 2,98 грн. за 1 куб.м з ПДВ

Підприємство скаржиться, що зазначені тарифи станом на сьогоднішний день покривають лише 75 – 80% понесених витрат на надання послуг , що призводить до збиткової діяльності МКП «Бердичівводоканал», браку обігових коштів, виникненню та накопиченню боргів по податках та за енергоносії , неможливості закупки необхідних технологічних матеріалів, запчастин, паливно- мастильних матеріалів та низької платоспроможності підприємства. Коштів отриманих від надання послуг, за діючим тарифом, не вистачає на покриття витрат по електроенергії, на виплату заробітної плати, сплати податків та зборів, оновлення матеріально технічної бази підприємства .

Порахувавши усе МКП «Бердичівводоканал» , подав на розгляд до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заяву та розрахунки на перегляд тарифів з централізованого водопостачання та водовідведення (транспортування стічних вод).

Розрахункова вартість централізованого водопостачання становитиме 10,76 грн. за 1 м3 з ПДВ, централізоване водовідведення 6,48 грн за 1м3 з ПДВ, в тому числі: (транспортування стічних вод) 3,50 грн. за 1 м3 з ПДВ, очистка стічних вод ТОВ «КЕС» 2,98 грн. за 1м3 з ПДВ. Разом вартість централізованого водопостачання та централізоване водовідведення включаючи очистку стічних вод ТОВ «КЕС» становитиме 17,24 грн. за 1 м3 з ПДВ.
Розрахункова вартість послуги з централізованого постачання холодної води ( з використанням внутрішньо будинкових систем ) становитиме 12,07 грн. за 1 м3 з ПДВ, послуга з водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем) 6,92 грн за 1м3 з ПДВ, в тому числі: (транспортування стічних вод) 3,94 грн. за 1 м3 з ПДВ, очистка стічних вод ТОВ «КЕС» 2,98 грн. за 1м3 з ПДВ. Разом вартість послуги з централізованого постачання холодної води ( з використанням внутрішньо будинкових систем) та послуга з водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем) включаючи очистку стічних вод ТОВ «КЕС» становитиме 18,99 грн. за 1 м3 з ПДВ.