додому Бердичів Тепло в оселях бердичівлян буде коштом ремонту доріг

Тепло в оселях бердичівлян буде коштом ремонту доріг

264
0

18 січня Бердичівська міська рада ухвалила зміни до бюджету на 2018 рік, яким 2 000 000 гривень з утримання та розвитку автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури передали на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та бюджетним установам за 2017 рік для розрахунків за енергоносії.

Тобто, фактично тепло в оселях бердичівлян цього місяця буде коштом ремонту доріг.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Онуфрійчук повідомив депутатів чому місто виявилось винним таку суму: «На офіційному сайті є проект рішення про збільшення тарифів на теплоенерго. Це викликано підняттям ціни на газ та електроенергію і підняття мінімальної заробітної плати і відповідно нарахування податків. Раніше тарифи затверджували НКРЄ на рівні міста Києва, а з середини минулого року це повноваження місцевих органів влади. Поки не були встановлені нові тарифи утворилася різниця в тарифах».

Вищевказані кошти буде направлено на рахунок НАК «Нафтогаз України» для розрахунків за спожитий газ з метою виділення планового обсягу газу та на рахунок ПАТ ЕК «Житомиробленерго» на погашення заборгованості за спожиту електроенергію.

Перед початком голосування за це рішення Олексій Побережний вирішив з’ясувати чому кошти на ці потреби виділяються саме з ремонту доріг, адже їхній стан і так катастрофічний. Натомість, в міському бюджеті на 2018 рік закладені кошти на фінансування громадської організації колишніх комуністів, на функціонування міського дротового радіо (більше чверті мільйона гривень) та інші не потрібні забаганки.

«Якщо місто перестане бездарно розтринькувати гроші з міського бюджету, то Бердичів може мати і дороги, і тепло в оселях та об’єктах соціальної сфери. Натомість, одна нагальна потреба закривається іншою нагальною потребою. Продовження подібної практики є неприпустимим – потрібні зміни! А якщо на це нездатні теперішні господарники, то треба і їх змінювати», – повідомив Олексій Побережний в коментарі Першому інформаційному порталу Наш Бердичів.

Більшість депутатів присутніх на сесії підтримали даний проект рішення запропонований командою Василя Мазура, свободівці – утримались.