додому Бердичів Тепер за прострочену оплату “комуналки” бердичівлянам доведеться платити штраф: що потрібно знати...

Тепер за прострочену оплату “комуналки” бердичівлянам доведеться платити штраф: що потрібно знати про новації

60
0

Перекласти з такої мови: російська
З 1 березня знову зростуть тарифи за комунальні платежі. А за прострочену оплату ще й штрафувати будуть. Максимальна сума штрафу для злісних неплатників може досягати до 100% від суми в квитанції.

Припустимо людина отримала рахунок на 700 грн за опалення. Якщо до 20-го числа наступного місяця він не погашений, то вже 21 набереться пеня Числа – 70 копійок. За місяць невелика, здавалося б, сума перетворюється в 22 грн, а за рік – в додаткові 260 грн до рахунку. І це якщо пропустіть оплату тільки одного місяця. Кожен наступний неоплачений місяць тягне за собою нові неоплачені штрафи. Є і плюс: пеня не може перевищувати 100% від суми платіжки. Тобто за 700 грн ваш штраф за один місяць не перевалить.

Юрист Євген Савенко переконаний: люди не платять за комуналку, тому що платити їм просто нічим. Зараз загальноукраїнський борг – 8,8 млрд грн. З введенням штрафів ситуація не зміниться.

“Якщо у людини немає можливості оплачувати свій борг, то не має значення сума цього боргу. Він може бути і сто і мільйон гривень. Однак якщо фізично людина не може за нинішніх умов заробити ці гроші, то немає різниці, скільки буде складати цей борг” – каже Савенко.

Практика нарахування пені родом з Радянського Союзу, але прижилася і в Європі. Жителям Євросоюзу за несплату не тільки виписують штраф, але і відключають опалення або світло. Як каратимуть українських боржників, якщо пеня запрацює, можновладці поки не придумали. Адже відключити комунікації поквартирно фактично неможливо, кажуть експерти.

А ще в нових квитанціях повинна з’явитися нова графа: “доступ до газової труби” – до оплати 17 гривень або 29 – якщо в квартирі встановлений газовий котел.