додому Бердичів Сьогодні, 19 грудня День святого Миколая і ніякого не Дєда мороза

Сьогодні, 19 грудня День святого Миколая і ніякого не Дєда мороза

182
0

День Святого Миколая ще за середньовіччя святкувався по всій Європі. У часи Реформації, прихильники якої заперечували надто активне вшанування святих, у деяких протестантських країнах замінили Святого Миколая на новонародженого Ісусика, який приносив подарунки на Різдво.

Святий Миколай відомий під багатьма іншими іменами: Mikul?s (Чехія, Словаччина, Угорщина), Nikolaus (Німеччина), P?re No?l (Франція), Pai Natal (Португалія), Babbo Natale (Італія), Noel Baba (Туреччина), Sinterklaas (Нідерланди), Father Christmas (Великобританія) і вже зовсім не подібні до нашого чи відомого нам звучання Dzmer Papi (Вірменія), Joulupukki (Фінляндія), Mo? Cr?ciun (Румунія), Julemanden або Julenissen (Данія).

Нідерландська традиція відзначати свято Сінтер Клаас дісталася до США й там поширилася. Сучасного Санта Клауса зобразила та популяризувала у комерційних цілях компанія Сoca-Cola у 1931 році. Червоно-біле вбрання казкового дідуся символізує основні кольори компанії. Причому, кока-кольного Санту художник змалював з цілком реальної людини – свого друга і сусіда Лу Прентіса. Так, Санта став комерціалізований, а його образ все більше віддалявся від прототипу.

Діда Мороза почали популяризувати у СРСР у 30-х роках ХХ столітті виключно для того, щоб замінити святого Миколая. Сучасний образ російського діда дуже подібний до американського Санти, але його формували переважно художники та кінематографісти колишнього СРСР. В Україні ж вперше провели організоване новорічне свято для дітей за участю Діда Мороза у 1935 році.

Ні в Санта Клаусі, ні в Діда Мороза ви не побачите образ святого. Натомість наш український святий Миколай досі зберігає в собі автентичні ознаки закладені нашими пращурами. Українці споконвіку любили миколайчика і мали особливу традицію з різочками для неслухняних діток. Це знає кожен українець, а тому в дитинстві намагався поводитись добре, щоб отримати гарний подарунок від святого Миколая.

Гарних та приємних свят! Цінуйте україніські традиції!