додому Бердичів Сьогодні Україна вперше відзначає День добровольця, а в Бердичеві бойкот

Сьогодні Україна вперше відзначає День добровольця, а в Бердичеві бойкот

68
0

Сьогодні, 14 березня вперше відзначається День українського добровольця. День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Загалом у воєнному конфлікті на Сході брали участь майже 40 добровольчих батальйонів.

В Бердичеві назвати вулицю Добровольчих батальйонів з метою вшанування героїзму захисників Незалежності України запропонував Олексій Побережний, що і було підтримано відповідним Розпорядженням голови Житомирської ОДА в травні 2016 року. Натомість, місцева влада у Бердичеві досі бойкотує зміни назви відповідної вулиці. Варто відзначити, що комісію з перейменування в місті очолює керуюча справами виконкому Надія Мохно. Попри аргументи неефективності її роботи, Василь Мазур відмовляється звільнити недолугого члена своєї команди.

Нагадаємо, одним із перших прикладів добровольства можна назвати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Інший яскравий приклад, але вже з нової історії України – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Потім було полум’я Другої світової – і знову добровольці першими стали на захист вітчизни.

Новітнім прикладом самозреченості стала Революція Гідності та початок воєнних дій на сході нашої держави, коли тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи, спочатку пішли на Майдани країни, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній до зубів російській армії.

Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти українську армію.