додому Бердичів Сьогодні Симон Петлюра провів парад Січових Стрільців у Бердичеві

Сьогодні Симон Петлюра провів парад Січових Стрільців у Бердичеві

240
0

Голова Директорії Української Народної Республіки Симон Петлюра цього дня у 1920 році прибув до Бердичева. Тут він здійснив огляд особового складу 6-ї Січової Стрілецької дивізії розквартированої у місті. Після перегляду Симон Петлюра вручив командуванню січовиків козацький малиновий стяг із золотим тризубом у блакитному верхньому кутку та гаслом: “За визволення України”.

Дивізія на цей час нараховувала: старшин – 239, козаків – 1886, коней – 346, гармат – 4, кулеметів – 36. Формуванням цього військового з’єднання Армії УНР займалася військово-дипломатична місія на чолі з генерал-поручником В. Зелінським. Її заходами та за допомогою польського військового міністерства ще у лютому 1920 року у польському таборі Ланцута з полонених й інтернованих українських вояків була остаточно сформована 6-та Січова стрілецька дивізія, яку очолив підполковник (згодом генерал-хорунжий) М. Безручко. За наполяганням Симона Петлюри на початку березня дивізія була переведена до м. Берестя на півторамісячний вишкіл та поповнила свій козацький і старшинський склад українськими вояками з інших таборів. Лише після цього дивізію перевели до Бердичева.

Нагадаємо, за пропозицією Олексія Побережного відповідно до розпорядження голови Житомирської облдержадміністрації від 3 червня 2016 року вулицю Комсомольську в місті Бердичеві перейменовано на вулицю Січових Стрільців.

На фото: Парад 6-ї Січової дивізії військ УНР. Бердичів, травень 1920 р