додому Бердичів Сьогодні на сесії обласної ради розглянуть питання небезпечного забруднення містом Бердичевом району

Сьогодні на сесії обласної ради розглянуть питання небезпечного забруднення містом Бердичевом району

77
0

16 лютого на засіданні постійної комісії Житомирської обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів голова Бердичівської районної ради Максим Самчик озвучив питання щодо екологічної загрози, яку створює безгосподарність міста Бердичева. Зокрема, він закликав депутатів обласної ради рекомендувати екологічній інспекції Житомирської області звернутися до Департаменту екології з клопотанням про скасування ТОВ «Комплекс екологічних споруд» дозволу на спецводокористування. Мешканці Швайківки, Райків, Бистрика та інших більше не збираються чекати. Бердичівські нечистоти немилосердно смердять навіть взимку. Люди з острахом чекають літа. Такий стан речей з’явився не вчора і люди довго «ставилися з розумінням», але тепер їхній терпець може урватися будь-якої миті. Епоха правління Василя Мазура надовго запам’ятається нестерпним смородом для мешканців району.

У висновку, рекомендація комісії – підтримати звернення жителів Бердичівщини, та винести це питання на розгляд сесії Житомирської обласної ради. Однак члени комісії наголосили на необхідності мати власні очисні споруди, які знаходилися б у комунальній власності міста.

Нагадаємо, що на сьогоднішній день у місті є лише приватна структура ТОВ «Комплекс екологічних споруд» (колишні очисні споруди шкірзаводу), яка єдина займається очисткою стічних вод, і виконує цю роботу незадовільно. Міська влада десятками років заплющувала очі на проблему, доки лайно не почало вихлюпуватись через край. Чи будуть покарані винні, чи проблема знову створить ще одну схему для розпилу бюджетних коштів повідомить перший інформаційний портал Наш Бердичів.