додому Бердичів Спалювати траву весною шкідливо, небезпечно й дорого

Спалювати траву весною шкідливо, небезпечно й дорого

71
0

Державна екологічна інспекція у Житомирській області постійно повідомляє громадянам про адміністративну відповідальність за спалення сухої рослинності та сміття. А цими вихідними в Житомирській області було зафіксовано чисельні факти спалювання рослинності та побутових відходів.

При підпалі трави гине корисна мікрофлора грунту, в тому числі й та, що допомагає протистояти хворобам. На відновлення потрібен час, якраз найцінніший весняний час, коли рослини набирають силу. У вогні можуть загинути і постраждати тварини, що плазують, земноводні, особливо новонароджені зайчата, їжаки. По весняному випалюванні можуть ушкодитись дерева, особливо їх коренева шийка – дуже вразвиле місце прямо над землею, не говорячи вже про те, що від пожеж обгорають бруньки, що набрякають весною.

Спалюючи траву в місті, ви спалюєте, й ті солі важких металів, що осіли на листі, траві – такий дим просто отруйний. Трав’яні пожежі є одним з найважливіших джерел викидів в атмосферу вуглекислого газу, пов’язаних з господарською діяльністю людини. Грунт упродовж тисячоліть продовжує накопичувати органічну речовину, виключаючи її з атмосферного кругообігу (рідкісні трав’яні пожежі, що трапляються в природі і без втручання людини, докорінно цей процес не порушують). Якщо ж пожежі стають надто часто, то в атмосферу виділяється вуглекислий газ – не лише за рахунок згорання свіжої сухої трави, але й за рахунок часткового вигорання історично накопиченої в грунті мертвої органічної речовини. Як результат – посилюється так званий «парниковий ефект» що призводить до несприятливих змін і більш різких коливань клімату нашої планети. На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, а часто не відновлюється і зовсім.

Жителі Житомирщини, в разі виявлення випадків спалювання сухої рослинності та відходів мають звернутися на телефон «Гарячої лінії» за номером (0412) 46-49-54.