додому Бердичів Скажи Ні – поліетиленовим пакетам

Скажи Ні – поліетиленовим пакетам

337
0

3 липня є Міжнародним днем відмови від поліетиленових пакетів. По цьому світу у цей день проходить акція – «День без поліетилену». За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових пакетів. При цьому щорічно до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари, в тому числі, й пакетів.

Рішучим прихильником заборони використання поліетиленових пакетів є депутат Житомирської обласної ради, а нині кандидат в народні депутати України Ігор Романський. Саме він на засіданні комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів Житомирської обласної ради запропонував звернутись до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства екології та природних ресурсів України щодо заборони використання поліетиленових пакетів.  Комісія одностайно підтримала його та винесла це питання на розгляд сесії обласної ради. Сесія також підтримала  –  «Звернення депутатів обласної ради до  Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства екології та природних ресурсів України щодо заборони використання поліетиленових пакетів».

У зверненні, ініціатором якого є Ігор Романський, наголошується на необхідності заборонити використання поліетиленових пакетів у магазинах і точках продажу товарів та рекомендувати  суб’єктам господарювання сфери торгівлі і послуг пропонувати покупцям альтернативу одноразовим поліетиленовим пакетам. Це можуть бути біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбинки, які повністю безпечні для людини.