додому Бердичів Сенсація! У Бердичеві побував Посол Держави Ізраїль в Україні (ФОТО)

Сенсація! У Бердичеві побував Посол Держави Ізраїль в Україні (ФОТО)

142
0

Вперше за всі роки Незалежності України єврейський Єрусалим Волині відвідав Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні пан Еліав Бєлоцерковські. Бердичів не його батьківщина, але відчув він себе як на історичній землі.

Його основна ціль візиту – подивитись місто, відвідати історичні місця та ближче познайомитись з планами міської громади щодо єврейського спадку Бердичева. Звісно, євреїв у місті лишилось дуже мало, але усі вони живуть близькою та дружньою родиною. Натомість міська влада всіляко їм намагається допомагати: разом святкують релігійні та традиційні свята, допомагають їх організовувати, забезпечують необхідним під час паломництва євреїв. У планах міської ради є створення нормальних умов для прийняття єврейських паломників, для цього рішенням сесії і ділянку вже виділили. «Шкодую, що не бував тут раніше» – сказав пан Посол присутнім, – «Сюди треба приїздити частіше і на довше».

Приїхав Посол разом зі своїми радниками. Один з них, Геннадій Поліщук, що приємно здивувало присутніх, народився саме в Бердичеві. Розповів він, що наразі у Посольства Держави Ізраїль діє дуже багато програм підтримки та розвитку, і було б добре, аби Бердичів долучився до участі у них.

Прибули з паном Послом і перший секретар посольства Держави Ізраїль в Україні Реут Шапір Бен Нафталі та спеціальний координатор з питань відносин між Україною та Ортодоксальною Єврейською Общиною в Ізраїлі рабин Леві Едрі. Усі вони також висловили своє захоплення містом та гостинними людьми.

Дійсно, зустрічали шанованих гостей справді по-домашньому: хлібом, сіллю, прапором Ізраїлю над виконкомом та дівчатами у вишиванках. Міський голова подарував пану Послу українську вишиванку та «квиток у Бердичів», який не має строку дії, щоб пан Бєлоцерковські міг ним скористатись у будь-який життєвий момент.

Після короткої зустрічі гості на чолі з міським головою вирушили оглядати місцеві пам’ятки єврейства.

posol posol1 posol2 posol3 posol5 posol6