додому Бердичів Семінар з питань створення ОСББ.

Семінар з питань створення ОСББ.

163
0

30 червня 2016 року в приміщенні Палацу Спорту «ЛАВ» за участю представників Асоціації Управителів житлових будинків України Яцківа Віталія, Бойко Валентини та представника управляючої компанії Антипова Юрія відбувся семінар з питань створення ОСББ, їх діяльності та розвитку. Семінар був проведений за ініціативи депутата Бердичівської міської ради Володимира Пономарчука.

На семінарі були присутні депутати Бердичівської міської ради, працівники виконавчого апарату Бердичівської районної ради, голови новостворених ОСББ та мешканці багатоквартирних будинків, які також зацікавлені в об’єднані.

Протягом двох годин інтенсивного семінару, який був поділений на два блоки, слухачі отримали від спікерів актуальну інформацію, а потім могли поставити запитання, які є найбільш актуальними. Також мали змогу отримати практичні поради щодо:

– законодавчих змін у сфері управління житлом;

– управління багатоквартирним будинком, способи взаємодії споживачів, виконавців послуг, управителів та органів місцевого самоврядування;

– основ управління багатоквартирними будинками;

– технічних аспектів управління житлом;

– практичних механізмів впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках тощо.

Зокрема, виступаючі повідомили, що ОСББ може бути створено в будинку будь-якої форми власності з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру, а також власників нежитлових приміщень. Об’єднання створюється як непідприємницьке товариство і є юридичною особою, має печатку із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банку та інші необхідні реквізити. Також були відмічені переваги створення ОСББ а саме:

– власна управлінська структура для вирішення проблем утримання будинку та прибудинкової території;
– самостійність у визначені визначати кошторису на утримання свого житла, розмір внесків на утримання будинку;
– можливість обрання на конкурсній основі виконавців житлово-комунальних послуг для покращення якості утримання будинку та скорочення загальних витрат;

Під завершення семінару представник центрального Ощадбанку міста Бердичів розповів про можливість для власників ОСББ брати кредити для проведення термомодернізації будинку, значно заощадивши за рахунок державної підтримки. Відшкодування за такими кредитами становить від 40% до 70% суми кредитних коштів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

IMG_1854 IMG_1860 Сканировать10002 Сканировать10003 Сканировать10004