додому Бердичів «Секретне досьє» : як Меріл Стріп та Том Хенкс свободу преси захищали

«Секретне досьє» : як Меріл Стріп та Том Хенкс свободу преси захищали

133
0

22 лютого в український прокат виходить фільм Стівена Спілберга “Секретне досьє”, який отримав дві номінації на премію “Оскар”: “найкращий фільм” та “найкраща актриса”.

Зйомки фільму почались 30 травня 2017 і тривали до листопада того ж року в Нью-Йорку. Дата виходу в світ 22 грудня 2017 року, в Україні 22 лютого 2018 року.

Історичний трилер «Секретне досьє» заснований на реальних подіях, що відбувалися на початку 70-х років минулого століття у США. Режисером картини став Стівен Спілберг. Сценарій писали спільно Елізабет Ханна та Джош Сінгер, минулорічний переможець боротьби за премію «Оскар» у категорії кращий сценарій.

Якщо Ви хочете досягти чогось дуже важкого, Вам потрібні сильні партнери. До такої вимушеної співпраці доля привела першу жінку-видавця великої американської газети “The Washington Post’s” Кетрін Грем і редактора Бена Бредлі. “The Times” зуміли отримати секретні документи з самого Пентагону, які проливають світло на війну у В’єтнамі.

Майстер наративу Спілберг може зняти захопливу військову драму навіть про коня, що він і зробив. А от історія про журналістів, незважаючи на чималі умовності, вдалася помірно цікавою. Стріп та Хенкс  вичавили максимум зі сценарію, та й спостерігати за їхніми суперечками в кадрі — неабияке задоволення

Цікаві факти про фільм “Секретне досьє”:

– Кіноробота стала другою драмою, заснованою на реальному викритті, що створена в 2017 році, після фільму “Вотергейт: Падіння Білого дому”. У обох фільмах одну з ролей зіграв актор Брюс Грінвуд.

– Це п’ята спільна робота актора Тома Хенкса і режисера Стівена Спілберга після картин “Врятувати рядового Райана”, “Упіймай мене, якщо зможеш”, “Термінал” і “Шпигунський міст”.

– Це третій фільм, сценарій до якого був написаний Джошем Сінгером, після картин “П’ята влада” та “В центрі уваги”. В усіх фільмах йдеться про важливість журналістики в розслідуваннях політичних скандалів.

– Кінострічка стала першою спільною екранною роботою акторів Тома Хенкса та Меріл Стріп. Раніше актори вже працювали разом на зйомках фільмів “Гроза мурашок” і “Мамма MIA”, але тоді Хенкс виступав лише в ролі продюсера.

Прем’єра фільму стартує по всіх містах України з 22 лютого 2018 року. Бердичівляни можуть поки переглянути цей фільм у кінотеатрах Житомира: Мультиплекс в ТРЦ “Глобал UA“(з 22 до 28 лютого на 14:20, 16:15, 17:30, 20:35) та кінотеатр Україна ( з 22 до 28 лютого на 17:00), але незабаром він з’явиться і на екранах Бердичева.