додому Бердичів СБУ провела вісім обшуків у Житомирській та Овруцькій єпархіях УПЦ МП

СБУ провела вісім обшуків у Житомирській та Овруцькій єпархіях УПЦ МП

80
0

3 грудня у рамках кримінального провадження працівники Слідчого управління ГУНП та співробітники УСБУ в області провели 8 санкціонованих обшуків у будівлях та приміщеннях кількох єпархій регіону.

Обшуки проведено в релігійних установах УПЦ МП та місцях проживання представників цих єпархій у рамках розслідування за ст. 161 Кримінального кодексу – розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі, образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями тощо.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

“Співробітники СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області на виконання доручення слідчого управління ГУ Нацполіції Житомирщини проводять санкціоновані слідчі дії у Житомирській та Овруцькій єпархіях УПЦ МП. У межах розпочатого кримінального провадження за ст. 161 Кримінального кодексу України та відповідно до ухвал суду правоохоронці провели вісім обшуків у релігійних установах, місцях проживання окремих представників цих єпархій та у київському видавництві, яке виготовляло друковану продукцію на замовлення УПЦ МП”, – сказано в повідомленні.

Згідно з ч. 1 ст. 161 ККУ, умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, – караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2-х років, або обмеженням волі на строк до 5-ти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років або без такого.

Обшуки проводилися у храмах у Житомирі, Овручі та Коростені, зокрема, йшлося про Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор УПЦ МП.