додому Бердичів Санктуарій Матері Божої Бердичівської, як і щороку, прийняв усіх вірян (ФОТО)

Санктуарій Матері Божої Бердичівської, як і щороку, прийняв усіх вірян (ФОТО)

280
0

Як у море стікаються ріки, так і в Бердичів звідусіль, як струмочки, сходились віряни, аби долучитись до Урочистостей Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, які відбулись у місті 16 та 17 липня.

Це велике свято для усіх римо-католиків світу, адже саме у ці дні до Бердичева прямують з різних країн світу. Цього року тут були віряни з України, Білорусії, Польщі, Молдови, Казахстану та Росії. Деякі їхали на велосипедах, деякі на автівках, але багато тих, хто ішов сюди пішки довгий час.

Цього року головну Літургію, яка відбулась 17 липня, вів Архієпископ Томаш Пета, Ординарій дієцезії з Казахстану. Завітав до Бердичева і Митрополит Львівський Архієпископ Мечислав Мокшинський, секретар Апостольського Нунція в Україні Монсеньйор Пьотр Тарнавські та Антон Коша, Ординарій дієцезії Кишенева, Єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії, Апостольський Адміністратор Київсько-Житомирської діє цезії.

Дуже радісно, з обіймами і посмішками, зустрічали своїх братів Ордену Босих Кармелітів з інших країн. Дійсно, то є велика радість для Отців з Бердичева, адже Орден розгалужений по усьому світу, і не дуже часто випадає нагода зустрітись. Тепло бердичівляни зустріли Тобіаша Зажецького, який колись служив у нашому місті, його пам’ятає ціле покоління, яке виросло в костелі. Зараз пан Зажецький служить в Аргентині.

Як і кожного року, велика увага була і зі сторони влади. Приїхали до бердичівлян представники різних країн: генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак, Надзвичайний і Повноважний Посол Португальської Республіки в Україні Марія Кріштіна Серпа ди Алмейра, Рафал Вольські, перший заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні, Пан Яріс Януконіс Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні. Закордонні делегації: Ян Дзедзічак, віце-міністр закордонних справ Республіки Польща, Ян Бадовські, радник міністра закордонних справ, Кшиштоф Свідерекпредставник міністерства закордонних справ Республіки Польща, Станіслав Гогач, Сенатор РП. Традиційно на заходів були присутні міський голова та голова районної ради.

Під час Літургії багато говорили про Орден Босих Кармелітів, який відзначив 25 років повернення в Україну. Віряни дякували Богу за відродження і зміцнення структури Римо-Католицької Церкви в Україні. Уже давно відомо у Бердичеві про Владислава Буковинського, уродженця нашого міста, який у вересні цього року буде зарахований до лику Святих в Караганді.

Цього року найстаршому з паломників було 87 років, а найменшому лише 10 місяців. Найдовше паломництво було у вірян, які йшли цілих 8 днів. Найбільше – 568 людей, Шепетівка-Бердичів.

Літургія продовжувалась майже три години. Попри неймовірну спеку усі віряни вистояли та дочекались її завершення. Люди ховались під парасольками, брали із собою стільчики, обливались водою та шукали хоч невеличку тінь аби перепочити.

Це Величезне свято не тільки для римо-католицької громади міста, а й для усього світу. Це є вилкою честю для нашого міста зустрічати таку кількість гостей з усього світу. Бердичів завжди гідно справлявся з прийомом такої кількості гостей, тим паче, що щороку паломників лише більшає. Це говорить лише про гостинність нашого міста та добру славу, яка розходиться по усьому світу.

Фото Юрій Мельник

kostel kostel1 kostel2 kostel3 kostel4 kostel5 kostel6 kostel7 kostel8 kostel9 kostel10 kostel11 kostel12 kostel13 kostel14 kostel15 kostel16 kostel17 kostel18 kostel19 kostel20 kostel21 kostel22 kostel23 kostel25 kostel26 kostel27 kostel28 kostel29 kostel30 kostel31