додому Суспільство Рівень доходів в Україні нижче, ніж у низькодохідних країн

Рівень доходів в Україні нижче, ніж у низькодохідних країн

264
0

Міжнародний валютний фонд не вважає Україну країною, що розвивається з низьким доходом і пов’язує падіння доходів в країні з військовим конфліктом на Донбасі.

Про це йдеться в дослідженні МВФ про макроекономічну ситуацію в низькодохідних країнах, що розвиваються, повідомляють Українські Новини.

У дослідженні наголошується, що в 2014 році рівень доходів в Україні в перерахунку на одного громадянина був на 14% нижче рівня, в який країни включаються в групу низькодохідних (2 330 доларів річного доходу).

Україна не була включена в групу низькодохідних країн і в 2018 році, оскільки структура її економіки є типовою для країн з ринковою економікою.

“Рівень бідності в Україні, структура зайнятості, тривалість життя і рівень освіти є типовими для EME (emerging market economies)”, – зазначили у фонді.

Разом з тим, темпи зростання боргового навантаження найбідніших країн викликають занепокоєння у МВФ і створюють небезпеку боргової кризи.

З 2013 року медіанний показник співвідношення держборгу і ВВП в країнах з низьким рівнем доходів виріс на 13 процентних пунктів і досяг 47% в 2017 році.

МВФ висловив серйозні побоювання в зв’язку з накопиченням заборгованості країнами, які насилу можуть її обслуговувати.

Крім того, знижується ефективність таких інструментів, як угоди Паризького клубу кредиторів, оскільки у країнах, що розвиваються з’являються нові джерела фінансування.

Багато з цих країн, включаючи Таджикистан і Ірак, виходять на світові боргові ринки, і інвестори, втомлені від декількох років низьку прибутковість, охоче скуповують такі папери, незважаючи на ризики.

Як повідомляли Українські Новини, Україна знову увійшла в трійку найдешевших країн світу.