додому Бердичів Росія поступово втрачає агентуру на Житомирщині

Росія поступово втрачає агентуру на Житомирщині

95
0

Посипалась заслужена кремлівська агентура, яка свого часу була відзначена високими нагородами міської влади Житомира. Зокрема, в 2011 році на святковій церемонії конкурсу «Журналіст року» висуванець Партії Регіонів, міський голова Володимир Дебой, вітав Василя Муравицького як переможця в номінації «Кращий журналіст друкованих та електронних ЗМІ». А ось вже цими днями незаконну діяльність особи було викрито завдяки спільним злагодженим діям працівників прокуратури та регіонального управління СБУ.

Нині прокуратурою Житомирської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом державної зради, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, поєднане з розпалюванням національної ворожнечі, а також сприяння діяльності терористичних організацій, скоєних жителем м. Житомир.

Речниця генпрокурора Лариса Сарган повідомили про затримання 1 серпня в Житомирі блогера, який за вказівкою російських кураторів публікував антиукраїнські матеріали.

«Житомирський журналіст з 2014 року на замовлення керівництва пропагандистських державних російських інформагентств створював тенденційні публікації. Тематику та бажаний зміст матеріалів він отримував поштою або на месенджер, іноді «інформаційному найманцю» дозволялося самому обирати тему», – стверджують у спецслужбі.

За даними СБУ, «підготовлені журналістом авторські статті, із потрібними кремлівським кураторам акцентами, публікувалися на шести інтернет-сайтах, які адмініструвалися із РФ та тимчасово окупованих територій України».

«32-річний житель м. Житомир протягом 2014–2016 років надавав представникам іноземної держави допомогу в проведенні підривної діяльності проти України шляхом створення та розповсюдження через мережу Інтернет публікацій, що містять елементи психологічного маніпулювання суспільною свідомістю, а також спрямовані на розпалювання національної ворожнечі. Крім цього, зловмисник поширював в мережі Інтернет інформацію щодо збору коштів та іншого матеріального забезпечення злочинної діяльності терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», – написала у Facebook Лариса Сарган.

За даними прокуратури та СБУ, затриманому «повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 161, ч. 1 ст. 258-3 КК України». «За вчинення особливо тяжких злочинів особі загрожує покарання до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої», – додає речниця генпрокурора.

У справі триває досудове розслідування, яке проводить слідчий відділ Управління СБУ в Житомирській області.

За роки війни з московським окупантом це далеко не перший випадок притягнення до відповідальності осіб, які працюють на ворога. Непоодинокий приклад, коли агентура агресора працює на наших теренах під виглядом журналістів. Зокрема, досі в суді розглядається справа уродженця Донеччини та мешканця Бердичева – Тімоніна.