додому Бердичів Реформування медицини: в наступному році пацієнти укладатимуть контракт з лікарем

Реформування медицини: в наступному році пацієнти укладатимуть контракт з лікарем

124
0

5 жовтня, у програмі «Віч-на-віч» на телеканалі «Житомир» обговорювали питання реформи медичної галузі, освіти, благоустрій Житомира та розвиток туризму в області.

Щодо реформування галузі охорони здоров’я у 2017 році укладатиметься контракт між пацієнтом і лікарем та відповідне фінансування медичної допомоги, Ярослав Лагута зазначив: «Поки що це буде відбуватись лише в розрізі первинної ланки медицини. Говоримо тільки про сімейного лікаря, про невідкладну медичну допомогу і пакет первинних послуг, які гарантовано надаються державою на безкоштовній основі».

Заступник голови Житомирської облдержадміністрації наголосив на основних моментах законопроектів про страхову медицину: фінансування первинної ланки здійснюватиме держава, вторинна (стаціонарна) фінансуватиметься в пропорції 40% державних коштів до  60% коштів пацієнта, а третинна, яку надаватимуть обласні висококваліфіковані медичні заклади охорони здоров’я, – 20 на 80. Саме це стимулюватиме пацієнтів. Адже на первинній ланці формується здоров’я нації, яке складається і з якісних медичних послуг, і постійних обстежень, і профілактики тощо.