додому Бердичів Результати роботи бердичівської прокуратури у сфері захисту прав дітей

Результати роботи бердичівської прокуратури у сфері захисту прав дітей

73
0

У минулому 2016 році Бердичівською прокуратурою у сфері охорони дитинства до суду пред’явлено 9 позовів на загальну суму 7632 тис. грн. та забезпечено участь у розгляді судами 28 справ щодо захисту прав дітей.

Поновлено права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на отримання належних їм соціальних стипендій і виплат (у 2016 році до суду направлено 3 позовних заяви про зобов’язання шкіл-інтернатів нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу дітям – випускникам цих шкіл та 1 заяву про стягнення нарахованої, але не виплаченої стипендії дитині-сироті, що навчається в професійно-технічному навчальному закладі). Судами усі позови указаної категорії задоволені і на даний час реально виконані.

Про це повідомляє прокурор Бердичівської місцевої прокуратури О.Г. Базилевська.

Минулого року було виявлено також факти незаконного використання господарюючими суб’єктами земель професійно-технічних навчальних закладів, у зв’язку з чим до суду пред’явлено 3 позови щодо захисту інтересів держави у сфері земельних правовідносин на загальну суму 7,5 млн. грн.., площа земельних ділянок при цьому становить 290 га. Усі позови розглянуті і задоволені (незаконне використання припинено, землі повернуто навчальним закладам).

Крім того, Бердичівською місцевою прокуратурою був виявлений факт передачі в оренду суб’єкту господарської діяльності частини приміщення загальноосвітнього навчального закладу для цілей, не пов’язаних з освітньою діяльністю. На усунення виявленого порушення до суду був поданий позов про визнання недійсним договору оренди, який розглянутий і задоволений.