додому Україна Економіка України Післясмак візиту в САП

Післясмак візиту в САП

115
0
Plenary session meeting of the Verkhovna Rada of Ukraine on March 20.

Олег Ляшко разом з командою прийшов до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з’ясувати факти, на підставі яких проти нього була порушена кримінальна справа, а також вказати на факти корупції українських топ-чиновників.

Замість того, щоб виконувати політичні замовлення, зокрема, заводити справи на опозиціонерів, САП має бути дійсно незалежним органом і ловити реальних корупціонерів. На цьому наголосив лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко, завітавши до кабінету антикорупційного прокурора Назара Холодницького. Політик дорікнув керівнику САП високою зарплатою і залкикав її відпрацьовувати.

«Яка у вас зарплата? 120 тисяч! Мільйони людей, які це чують, по-перше, вас поважають, бо ви в свої 32 роки таку зарплату маєте, а по-друге – вони вимагають, щоб ви її відпахали, а не займалися херньою і профанацією!»

Політик вкотре наголосив, що справа проти нього – політичне замовлення Президента, який призначив Холодницького на посаду та дав генеральське звання.

«У кабінеті антикорупційного прокурора стоїть телефон – прямий зв’язок з президентом. Оце один з фактів, який називається “телефонне право”, відомий ще з часів радянського союзу. Антикорупційний прокурор Холодницький по прямому апарату, по зв”язку з Президентом України отримує команди – проти кого порушувати кримінальні справи, проти кого закривати. І Холодницький при цьому нам розказує, що він ним не користується!”, – зазначив Ляшко.

Політик також закликав розслідувати конкретні факти корупції високопосадовців. В першу чергу – офшори Порошенка та Тимошенко, а також інших можновладців.

«Ми вимагаємо відкрити кримінальне провадження проти Голови НБУ Гонтаревої, яка перевела в готівку та вивела в офшори незаконно надане рефінансування. Мають бути відкриті кримінальні справи проти Бойка, який вкрав півмільярда доларів і вся країна про це знає. Також ми вимагаємо порушити кримінальне провадження за фактом продажу посади міністра екології Шевченка олігарху Онищенку. Ми неодноразово зверталися по цим фактам корупції до САП та НАБУ, але жодної реакції немає», – обурився Ляшко.