додому Бердичів «Пісенний Спас» у Житомирі з 17 серпня – епіцентр святкування Спаса в...

«Пісенний Спас» у Житомирі з 17 серпня – епіцентр святкування Спаса в Україні

189
0

ІІІ Міжнародний фестиваль мистецтв «Пісенний Спас» імені Володимира Шинкарука у 2017 році обіцяє бути не тільки справжнім родинним святом, але й масштабною культурною подією з різноманітними заходами та розвагами для  людей будь-якого віку і захоплень, дорослих, дітей, а головне – творчої молоді.

Впродовж 4-х днів 17-20 серпня Міський парк культури та відпочинку перетвориться на Фестивальне містечко: літературні, художні алеї, ярмарки майстрів, творчі майстер-класи, спортивні та козацькі змагання, Мистецький марафон, конкурс молодих виконавців, великі концерти зірок – всі ці заходи відкриті для жителів та гостей міста.

Спадковість поколінь – головна ідея фестивалю «Пісенний Спас»-2017. Адже завдяки потужній творчій енергії та наставництву заслуженого діяча мистецтв України Володимира Шинкарука – поета, композитора, барда, неперевершеного майстра слова та науковця, – відбулося становлення багатьох відомих творчих особистостей України.

Об’єднуючи митців і глядачів різного віку та захоплень, фестиваль має на меті створити умови для подальшого розкриття творчого потенціалу талановитих людей:  літературна алея збирає як авторів-початківців, так і відомих літераторів; на майстер-класах дітей та молодь навчають досвідчені майстри; відомі артисти не просто оцінюють виступи конкурсантів, але й діляться своєю майстерністю, надають практичні поради.

Атмосфера у Фестивальному містечку та на сценах фестивалю перетворює мистецький захід на величезне свято з безліччю подій на будь-який смак. Сюди приходять цілими родинами, а це означає, що, попри різний вік, люди об’єднані гарними традиціями та бажанням їх продовжувати.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

17-20 серпня з 11:00 до 22:00

Фестивальне Містечко

 • Мала фестивальна сцена: відбірковий конкурс молодих виконавців, Мистецький марафон (творчі виступи артистів різних жанрів).
 • Літературна алея: книжковий ярмарок, поетичні читання, творчі зустрічі та автограф-сесії з Анатолієм Матвійчуком, Євгенією Чуприною, Анжелікою Рудницькою, Симором Гласенком, Наталкою Позняк.
 • Алея майстрів: виставка-ярмарок та майстер-класи, виставка «Від бабусі до онуки» – неповторні вишивки у різних техніках.
 • Художня алея: виставка картин і майстер-класи.
 • Спасівська Алея: спільний розпис жовтого фортепіано та створення художнього панно на асфальті.
 • Спортивно-оздоровча зона: виступи спортивних клубів, активний відпочинок, експрес масаж.
 • Козацькі розваги: показові виступи, майстер-класи з володіння козацькою зброєю, приготування кулішу.
 • Дитячий майданчик: ігри, майстер-класи, аква-грим для дітей та мехенді (малюнок хною) для дорослих, консультації психолога та логопеда від клубу «Супермама» та СКР «Бджілка».
 • Фуд-корти
 • Лаунж-зона
 • NEW! Фото-центр: миттєве фото з фестивалю на сувенірних магнітах.
 • NEW! Спасівський рушник: спільне вишивання.
 • NEW! Щоденний розіграш подарунків.

На фестивалі пройдуть відкриті авторські майстер-класи від зіркового журі конкурсу. Своїми секретами успішних виступів на сцені та артистичної майстерності поділяться президент «Пісенного Спасу» співачка Ірина Шинкарук, теле- і радіоведуча Ірина Антонович, член журі, народна артистка України Алла Попова, а також головний режисер фестивалю Олена Красько.

Окрім майстер-класів всі зможуть долучитися до вишивання символічного Спасівського рушника та сфотографуватися біля ще одного символу фестивалю – Дерева життя, яке виготовляється спеціально до фестивалю.

ВЕЛИКІ КОНЦЕРТИ НА ГОЛОВНІЙ ФЕСТИВАЛЬНІЙ СЦЕНІ

Літний театр Міського парку культури та відпочинку (Ракушка)

19 серпня

з 13:00 до 15:00 – конкурсна програма

з 19:00 – Зірковий концерт до Дня народження Володимира Шинкарука. Фінал конкурсу.

На великій сцені фестивалю виступлять Ірина Шинкарук,«The ВЙО», «G-Art», Анатолій Матвійчук, Наталія Бучинська, Валентина Степова, Олександр Воєвуцький, Алла Попова, Артем Кондратюк, Анжеліка Рудницька, Ярослава Руденко, Андрій Князь, Роксолана Калин, Лена Дарк, Ірина Дорофєєва, «Красотки», ансамбль «Дніпро» та Олена Кулик, Роман Веремейчик  та група «Lumiere», Ірина Антонович, Злата Трусова, Едвард Айдинов.

20 серпня

з 19:00 Гала-концерт та церемонія нагородження конкурсу.

Виконавці: Віталій Борисюк та Ольга Сумська, Ніна Кірсо та «Фрістайл», Ауріка Ротару, Євгеній Слуцький, Ірина Дорофєєва, Ірина Шинкарук, Анатолій Матвійчук,  Поль Манандіс, Анатолій Гнатюк, Тетяна Піскарьова, Ніна Матвієнко, Анжеліка Рудницька, Алла Попова, «Ретро 21», Віктор Винник та «Мері», «Аviator», Кір Каплуновський, Катерина Бужинська, Оксана Пекун, Юрій Градовський.

Про особливості цьогорічного фестивалю «Пісенний Спас» розповідає його засновниця та президент фестивалю – заслужена артистка України Ірина Шинкарук: «З кожним роком фестиваль стає масштабнішим та набирає обертів. На фестиваль приїздять виконавці з усіх куточків України та інших країн. Надійшли заявки на участь у конкурсній програмі від представників Польщі, Грузії, Білорусі, Словенії, Ізраїлю та Китаю. Завдяки підтримці Міністерства молоді та спорту України, Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської міської ради та наших партнерів, зокрема Генерального партнера мережі АЗС UPG, вхід на всі заходи фестивалю безкоштовний. Всі конкурсанти отримають подарунки від партнерів та спонсорів фестивалю. Тож ласкаво просимо  на фестиваль!».

ПРО КОНКУРС

Вдруге в рамках фестивалю відбудеться конкурс молодих виконавців. Перший тур конкурсної програми проходитиме на малій сцені Фестивального містечка, а фіналісти вийдуть на головну фестивальну сцену – Літній театр Міського парку культури та відпочинку (Ракушка). Конкурсанти виконуватимуть авторські композиції, а також твори Володимира Шинкарука.

Номінації:

«Виконавець естрадної пісні» –  від 14 до 35 років;

«Виконавець авторської пісні» –  від 14 до 35 років;

«Конферансьє» – вікових обмежень немає.

Зіркове журі:

 1. Ірина Шинкарук – українська співачка, поетеса, режисер, продюсер, лауреат премії ім. Івана Огієнка, заслужена артистка України, президент фестивалю «Пісенний Спас».
 2. Анатолій Матвійчук – український співак, поет, композитор, журналіст, музичний аналітик, педагог (кандидат історичних наук), лауреат Національної премії імені Івана Франка, літературних премій імені Андрія Малишка, Олександра Олеся, Дмитра Луценка, лауреат літературного конкурсу «Коронація Слова» (І місце), народний артист України.
 3. Валентина Степова – українська оперна та естрадна співачка, народна артистка України, кавалер орденів княгині Ольги, Святого Станіслава, Варвари Великомучениці та Нестора Літописця.
 4. Юрій Градовський – Засновник та художній керівник гурту “Древляни”, музично-громадський діяч, народний артист України.
 5. Олександр Ярема – заступник Міністра молоді та спорту України.
 6. Ірина Антонович – теле- та радіо ведуча.
 7. Анжеліка Рудницька – українська співачка, телеведуча, художниця, письменниця, науковець, викладач, громадський діяч, волонтер, президент мистецької агенції «Територія А», радник Міністра культури України, заслужена артистка України.
 8. Ірина Дорофеєва – білоруська співачка, телеведуча, доцент кафедри мистецтва естради Білоруського державного університету культури та мистецтв, депутат Палати Представників Національних зборів РБ, член постійної комісії з питань освіти, культури і науки, Заслужена артистка Республіки Білорусь.
 9. Бенедикт Одія – профессор, проректор університету Казєміжа Великого в Бидгощі, Польща.
 10. Алла Попова – українська співачка, поетеса, композитор, автор та ведуча телепередач, народна артистка України, професор Київського національного університету
 11. Юрій Савош – продюсер, автор пісень, художній керівник театру пісні Ірини Дорофеєвої.
 12. Олександр Воєвуцький – співак та композитор, переможець телевізійного проекту «Шанс».

Завдяки інформаційним партнерам учасники конкурсу мають нагоду потрапити до теле- та радіо ефірів разом із зірковими гостями фестивалю. Інформаційний супровід здійснюють телеканали M2 , ICTV канал СК1, Житомирська ОДТРК, радіо «Житомирська хвиля», «Крок радіо», «Люкс ФМ»,.а також «Житомир.info», «Житомир.today».

Медіа-підтримку культурно-мистецьких заходів важко переоцінити, адже це можливість бути в курсі всіх подій та оперативно отримувати цікаву і повну інформацію прямісінько з епіцентру фестивалю.

ПІДТРИМКА ФЕСТИВАЛЮ ТА ДОБРОЧИННІСТЬ

Міжнародний фестиваль мистецтв «Пісенний Спас» імені Володимира Шинкарука є масовим комплексним молодіжним культурно-мистецьким дійством, який поєднує різні види, жанри та форми творчої художньої діяльності, що тісно пов’язані з пісенною творчістю та сприяють її розвитку.

Серед завдань, які ставить перед собою оргкомітет «Пісенного Спасу» є не лише підтримка безпосередніх учасників конкурсної програми фестивалю, а й підтримка талановитої творчої молоді Житомирщини та України.

Завдяки підтримці Міністерства молоді та спорту України, Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської міської ради та Генерального партнера фестивалю мережі АЗС UPG, оргкомітет «Пісенного Спасу» проводить цілу низку вільних для відвідування заходів у Фестивальному містечку, а також надає запрошення на вечірні концерти за участю зірок  обдарованій, суспільно активній молоді, сім’ям воїнів АТО, та соціально вразливим категоріям населення.

Також фестиваль підтримали такі компанії та організації: компанії «Екта», «Феєрія», REC (сценічне обладнання), мережа магазинів «Полісся-Продукт», готель-ресторан «Шале», торгова марка «Зерновита», Фонд родини Розенблат, «Reno»,  «Ford», «Hyundai», «BMW», «Kirchland» та інші.

Підтримка масових  заходів високого мистецького і професійного рівня, які сприяють розвитку творчої молоді та її патріотичному вихованню, а також організації сімейного відпочинку та дозвілля українців, безперечно є вагомим внеском урядових та комерційних структур у творення нової генерації України з європейськими цінностями.

ПРО ІСТОРІЮ СТВОРЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ

«ПІСЕННИЙ СПАС» започатковано у 2015 році заслуженою артисткою України Іриною Шинкарук на честь свого батька – неперевершеного майстра слова, поета, барда, композитора, автора пісень, конферансьє, а також науковця і викладача, Заслуженого діяча мистецтв України Володимира Шинкарука.

За словами Ірини Шинкарук, фестиваль започаткувався спонтанно:

«19 серпня – це свято яблуневого Спаса та День народження батька.  В цей день багато років поспіль приїздили друзі та колеги зі всієї України, влаштовувалися як родинні свята для самих близьких, так і мистецькі акції.

Коли батька не стало, багато людей телефонували, писали на електронну пошту, цікавились при зустрічі чи буде концерт 19 серпня. І ми вирішили продовжити традицію – організувати мистецький захід «Пісенний Спас». Запланований концерт артистів, які знали батька і хотіли його вшанувати, несподівано переріс у фестиваль, який одразу набув статусу Міжнародного. Після першого фестивалю виникла ідея проведення мистецького конкурсу.

На сьогодні «Пісенний Спас»  збирає навколо себе справжніх зірок української сцени та молодих талановитих виконавців – вокалістів, виконавців авторських пісень, бардів, майстрів розмовного жанру, які виконують твори Володимира Шинкарука, а також мають можливість на великій сучасній сцені презентувати власну творчість».

ПОТЕНЦІАЛ ДЛЯ РОЗВИТКУ

 Фестиваль «ПІСЕННИЙ СПАС», перетворився на творчу платформу, яка проводить ряд цікавих концертів та творчих заходів потягом року, започатковує цілий ряд нових творчих та соціальних проектів, залучаючи творчу, активну молодь.

Тож запрошуємо приєднуватися в будь-який час до креативного руху, а 17-20 серпня відвідати гостинний Житомир і зануритись в чарівну атмосферу музики, поезії, драми, гумору, фестивальних ярмарків та спонтанних перфоменсів – в атмосферу «ПІСЕННОГО СПАСУ»!

Родина Шинкаруків та оргкомітет висловлює щиру подяку всім учасникам фестивалю і всім, хто долучився до його організації.

Більше інформації на офіційних Інтернет-ресурсах фестивалю

www.pisennyispas.com

Сторінка «Міжнародний фестиваль «Пісенний Спас» у фейсбуці:

https://www.facebook.com/groups/1707424656137107/?fref=ts

Сорінка «Творчість Ірини Шинкарук»:

https://www.facebook.com/IrynaShynkaruk/?fref=ts