додому Бердичів ПТУ №3 розпочало навчання активно

ПТУ №3 розпочало навчання активно

454
0

ПТУ, які були передані на фінансування до місцевих бюджетів, з першого вересня розпочали свою роботу. Після того, як депутати почали виділяти кошти на ці навчальні заклади з бюджету, у них почали виникати цілком логічні питання, куди ж і на що вони витрачаються. Дійсно, левова частина витрат – це заробітна плата. Але є й інші витрати, які тягнуть за собою ці заклади.

14 вересня ми з депутатом міської ради Володимиром Сенчею раптово, під час навчального процесу, навідались у ПТУ №3, що знаходиться у мікрорайоні Червона Гора. Там нині навчається близько 300 дітей. Є багато бердичівлян, але основна маса – це діти з районів. Мається на увазі не лише Бердичівський район, а й райони Чуднова, Ружина, Червоноармійська та Попільні. Справа в тому, що ті населені пункти не мають власних таких навчальних закладів і діти змушені їхати до Бердичева. У нашому місті 4 таких навчальних заклади, ніде в України немає такого.

Зайшовши до вестибюлю закладу я була приємно вражена, з порогу відчувається комфорт та чистота. На фоні останнього пережитого шоку після ПТУ №12, тут відчуваєш себе просто як на курорті. Основною ціллю відвідин було перевірити присутність учнів на парах. Загалом картина біль-менш спокійна. На першому курсі в кожній групі були відсутні по 5-6 дітей. Заступник директора пояснила, що це нормальна ситуація, діти хворіють і така наповненість звична. В інших групах другого курсу іноді кількість відсутніх  досягала до 9 чоловік, але, кажуть, що діти хворіють, респіраторне.

Як для початку навчального року відвідування учнями пар відносно нормальна. Минулого року, коли передавали ці заклади місту, депутати обходили пари, більше 50% студентів на парах не було. У деяких депутатів міської ради виникає резонне питання, навіщо утримувати величезні заклади, оплачувати там комунальні послуги, платити заробітну плату великий кількості викладачів, якщо можна кілька закладів об’єднати. Але для цього мають бути вагомі підстави.

Тому учні та викладачі професійних училищ мають тепер бути готовими, що депутати будь-яких рівнів у самий непідходящий момент можуть перевірити наповнюваність навчальних груп, аби зробити раціональні кроки для заощадження бюджету міста.

P.S. Тут хочу додати, що у цьому закладі відчувається рука керівника. І рука це саме жіноча. Теоретично займає тут посаду чоловік, але дуже відчутно, що керує його заступник. Ця бадьора жінка знає кожну дитину закладу, чим займаються сироти, які у них є проблеми. У закладі надзвичайно чисто та комфортною. Особисто мені там було приємно знаходитись.

ptu3 ptu3_1 ptu3_2 ptu3_4