додому Бердичів ПТУ №12 приїхали дивитись з області. Перевіряючі шоковані

ПТУ №12 приїхали дивитись з області. Перевіряючі шоковані

1186
0

Останні події навколо ПТУ №12 та поведінки його керівника сколихнули місто. Недобра слава розлітається швидко і дійшла вона й до обласного управління освіти. Працівники управління освіти Житомирської ОДА з шоком переглядали відео з професійно-технічного училища №12, де керівник закладу, м’яко кажучи, поводив себе досить неадекватно. Тому було вирішено скласти спеціальну комісію, яка б на власні очі подивилась стан справ у закладі. Так, 27 вересня, до Бердичева завітали головний спеціаліст професійно-технічної та вищої освіти Житомирської ОДА Осипович Наталія, спеціаліст цього ж відділу Салімонович Юрій та провідний спеціаліст фінансово-економічного відділу управління освіти Житомирської ОДА Павлюк Тетяна. У склад комісії увійшов також і депутат Житомирської обласної ради Ігор Васильович Романський, який, власне, і розпочав боротьбу з недобросовісним керівником.

Комісія розпочала свій огляд з першої будівлі, де знаходяться навчальні класи, керівник, адміністративний персонал та викладачі. Сказати, що члени комісії були шоковані – це нічого не сказати. Так, після того як депутат облради ходив у заклад, як на роботу, майже місяць, почались позитивні зміни. Наприклад, в архіві на підлозі більше не валяються документи і з переходів прибрали недопалки. Але у одному з навчальних класів члени комісії у скрині перед входом знайшли порожні пляшки з під пива та цигарок. Намагались привести до ладу і журнали з техніки безпеки праці та пожежної. Там, де не було підписів, вони з’явились, а журналів, яких не було – завели, щоправда, оформили їх заднім числом, а вірніше 2015 роком, фактично, підробивши їх. У одному з кабінетів працював електрик, але про нього згодом.

Спортивна зала знаходиться в аварійному режимі, з неї сиплеться плитка та цеглини, до цього часу ніхто не обгородив її попереджувальною стрічкою. А от величезні бур’яни почали виривати, та купу сміття, заввишки з мене, прибрати не встигли, тому члени комісії самі змогли пересвідчитись, скільки ж бур’янів тут було. Стадіон як був у занедбаному стані так і залишився. Ніхто не говорить про нове спортивне обладнання, та траву хоча б можна було покосити.

Окрема будівля, де знаходяться майстри, зсередини виглядає трохи краще ніж адміністративна. Це все тому, що кожен майстер намагається створити у своєму кабінеті затишок власними руками та з допомогою учнів. У туалеті цього разу вже майже не було того нестерпного смороду, відчувався запах хлору. Та про пожежну безпеку й досі можна мовчати. На другому поверсі на стелі видно вологу, при тому, що ці всі потьоки змочують електричні дроти. Цього разу члени комісії змогли потрапити і до аварійного виходу, куди депутата облради Романського Ігоря, раніше, ніхто не пустив. Прохід цей був завалений старим дрантям та зачинений зсередини. Потім керівник закладу просунув руку у якусь шпарину та відкрив двері зсередини, та краще б він цього не робив. Окрім якогось старого обладнання та одягу, тут знаходились порожні пляшки з під горілки. Аварійний вихід, за логікою, має виводити на вулицю, тому і комісія спустилась ним. Шок не передати словами, купи пляшок, бруду, сміття, стелі осипаються, зі стін стирчать оголені проводи під напругою а з вікна видніється чийсь Land Rover. На наше запитання чий це, директор сказав: «Електрика»!. Електрика!!! Одразу захотілось влаштуватись туди сантехніком. Біля аварійного виходу знаходиться і щитова, до якої під’єднано все училище і двері до якого не зачиняються.

Коли комісія вийшла з так званого аварійного виходу то помітила на території навчального закладу і гараж, де, судячи з усього, знаходиться приватне СТО. Тобто автівки приїжджають до підприємця ремонтувати своє авто через територію навчального закладу, там де ходять діти, і жодного обмежуючого знаку дорожнього руху тут немає. Але директор стверджує, що у нього є договір суборенди з підприємцем, і що він цілком легально користується тією дорогою.

Поруч з приватним гаражем є й гараж, який належить навчальному закладу. Директор відкрив ворота гаража навчального закладу і картина там відкрилась жахлива, стеля буквально висіла над головою, купи сміття, павутиння. Депутата обласної ради, Ігоря Романського, дуже зацікавило, звідки приватний підприємець бере електроенергію. Керівник навчального закладу сказав, що у нього є договір з підприємцем, на підставі якого приватний гараж під’єднано до трансформатора училища. Директор запевняв, що кожного місяця показники лічильника знімають та передають у бухгалтерію і підприємець сплачує кошти навчальному закладу. У присутності членів комісії депутат облради зателефонував до керівника РЕС у нашому місті, який оперативно по прізвищу підприємця перевірив інформацію щодо наявності договору постачання електроенергії, та його не виявилось. Члени комісії направились до кабінету директора закладу де бухгалтер повідомила, що останні оплати від підприємця за електроенергію було у 2015 році. В цьому році підприємець взагалі нічого не сплачував за електроенергію, бухгалтер припустила, що, можливо, підприємець не працював. Але на наших очах до гаража під’їжджали автівки та качали колеса. Договору між навчальним закладом та цим підприємцем ми також не побачили.

Члени комісії були шоковані станом речей. Так, на багато чого може не вистачати коштів, але елементарні речі, на які кошти не потрібні, теж знехтувані. Руки господаря тут немає, так як і немає батька для дітей, які там навчаються.

ptu ptu1 ptu2 ptu3 ptu4 ptu5 ptu6 ptu7 ptu8 ptu9 ptu10 ptu11 ptu12 ptu14 ptu15 ptu16 ptu17 ptu18 ptu19 ptu20 ptu21 ptu22 ptu23 ptu24 ptu25 ptu26