додому Бердичів Про що пишуть газети житомирщини? АНАЛІТИКА

Про що пишуть газети житомирщини? АНАЛІТИКА

136
0

Результати аналітичного звіту моніторингу регіональних ЗМІ від Інституту демократії імені Пилипа Орлика 7 квітня були опубліковані на сайті MediaSapiens.

«Проросійські меседжі присутні серед друкованих житомирських ЗМІ, наприклад, у газеті «Эхо» (№ 6, 9–15 лютого),яка активно розміщує на своїх сторінках інформацію з сайту «Вести» UBR.ua, та газети «Факты». У житомирських газетах виявлено загалом 2 % проросійських меседжів. Відповідно, відсоток 5,5 % проросійських меседжів дає саме це видання. Житомирська газета «Эхо» передруковує матеріал, розміщений без підпису, але з посиланням на «Вести», під назвою «Дети учатся считать на БТРах, гетманах и взяточниках» («Эхо» №6, 9–15 лютого, с. 21). У публікації присутні твердження, які ставлять під сумнів демократичні перетворення в Україні, вустами політолога Володимира Золотарьова поширюється відверто фейкова інформація про «насадження» в систему освіти спотвореної автором ідеї «українства», – зазначають експерти.

Значна кількість контенту в газетах нашого регіону приділяється розважальній інформації.

«Дослідження тематичного різноманіття у друкованих ЗМІ Житомирщини показало, що 40 % контенту це інформація, яка не є суспільно значущою. Газети розміщують усілякі поради, анекдоти, гороскопи, тощо. Наприклад, за тиждень моніторингового періоду суспільно-політична газета «Житомирщина» у двох числах розмістила 33 таких матеріали. Значно упав інтерес друкованих ЗМІ до тем АТО, волонтерства, добровольців – усього 4 % від загальної кількості надрукованого. Найбільш тиражний тижневик «Эхо» взагалі оминає цю тему», – зазначає експертка ІДПО Ірина Новожилова.