додому Бердичів Про створення підрозділів громадських формувань на території району

Про створення підрозділів громадських формувань на території району

118
0

25 травня 2016 року голова районної ради Максим Самчик провів нараду з Садківським, Хажинським, Іванківським, Красівським, Великонизгірецьким сільськими та Гришковецьким селищним головами щодо створення та функціонування підрозділів громадських формувань на території даних населених пунктів.

На нараду були запрошені керівник громадського формування «Захист та правопорядок» Павло Чернявський та заступник начальника Бердичівського відділу поліції ГНУП в Житомирській області у відставці Олександр Велімовський.

Павло Чернявський проінформував про діяльність громадського формування «Захист та правопорядок». Сьогодні до складу громадського формування входить 100 чоловік, які тісно співпрацюють із правоохоронними органами, здійснюють спільні рейди, виїзди на місця правопорушень, виходять на чергування, охороняють громадський порядок на території міста та району .

Олександр Велімовський звернув увагу присутніх на зростання рівня злочинності у районі. Детально розповів про структуру підрозділів громадського формування які планується створити при кожній сільській раді. Всі члени громадського формування підпадатимуть під дію Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» та матимуть частково такі ж самі права, як і працівники поліції. Зокрема, патрулювання вулиць населених пунктів будуть здійснюватися групами з трьох чоловік основним завданням яких – патрулювання території, профілактика та недопущення можливих правопорушень. Ці групи планується формувати з місцевих мешканців, які мають бути офіційно працевлаштовані та будуть отримувати заробітну плату, для стимулювання та належного виконання своїх обов’язків. Для підтримки таких груп передбачена робота мобільної групи швидкого реагування, які мають виїжджати на місце події у випадку надзвичайної ситуації. Щодо матеріального забезпечення, за підрахунками Олександа Велімовського, екіпіровка одного члена громадського формування обійдеться на рік в 2500-3000 гривень (формений одяг встановленого зразка та спецзасоби). Максим Самчик зазначив, що витрати на екіпіровку мають взяти на себе саме сільські та селищна ради, щодо заробітної плати членам підрозділу громадського формування планується залучити кошти підприємців та керівників фермерських підприємств, оскільки саме вони несуть значні збитки від дій зловмисників. Також голова районної ради вніс пропозицію визначити суму фінансування заробітної плати для одного члена формування та зібрати фінальну нараду уже на місцях створення підрозділів з залученням підприємців та громади з метою довести до відома мешканців населених пунктів про створення підрозділів громадського формування для забезпечення громадського порядку. Сільські та селищний голова вирішили підтримали дану пропозицію, оскільки створення таких підрозділів в умовах сьогодення – вимога буремного часу.