додому Бердичів Про перейменування вулиць – податкових адрес платників єдиного податку

Про перейменування вулиць – податкових адрес платників єдиного податку

49
0

Бердичівська ОДПІ звертає увагу платників єдиного податку на те, що Державною фіскальною службою України листом від 05.08.2016 №26662/7/99-99-12-02-03-17 надані роз’яснення щодо перейменування вулиць – податкових адрес платників єдиного податку третьої групи (юридичних осіб) на виконання вимог Закону України від 09 квітня 2015 року № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди та їхньої символіки».

Зокрема, згідно зі ст.9 та ст.17 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» відомості про місцезнаходження юридичної особи та про зміну місцезнаходження вносяться до Єдиного державного реєстру. У разі виникнення змін у відомостях про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зокрема щодо її місцезнаходження, а також змін до установчих документів юридичної особи, до державного реєстратора подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу.

Згідно з п.66.1, п.66.5 ст.66 Податкового Кодексу України (далі – Кодекс) у разі проведення державної реєстрації змін у даних платника податку, які вносяться до Єдиного державного реєстру, зміни до відомостей Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб вносяться контролюючими органами на підставі даних, отриманих із Єдиного державного реєстру.

Отже, у разі зміни даних про місцезнаходження юридичної особи, така особа не подає до контролюючого органу уточнені документи (заяву за ф. № 1-ОПП) для ведення загального обліку платників податків.

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, внесення змін до реєстру платників єдиного податку, відмови від застосування спрощеної системи оподаткування тощо суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву. Пунктом 298.3 ст. 298 Кодексу встановлено, що в число обов’язкових реквізитів заяви входять відомості про податкову адресу, місце провадження господарської діяльності, зміну податкової адреси, зміну місця провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання.

Згідно з п.298.6 ст.298 Кодексу у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.