додому Бердичів Бізнес Про оподаткування фізичних осіб в 2016 році

Про оподаткування фізичних осіб в 2016 році

70
0

Бердичівська ОДПІ нагадує, що 1 січня 2016 року ставка податку на доходи фізичних осіб складає 18 відсотків. За ставкою 18 відсотків оподатковується більшість видів доходів, визначених розділом IV Податкового кодексу України. А це заробітна плата, виплати за цивільно-правовими угодами, додаткове благо, матеріальна допомога, доходи підприємців на загальній системі оподаткування. Вісімнадцять відсотків доведеться сплачувати також при отриманні спадщини чи подарунку, якщо одна із сторін договору є нерезидентом України.

Зниження ставки чекає при отриманні пасивних доходів. Якщо раніше банківські проценти, дивіденди від неплатників податку на прибуток оподатковувались за ставкою 20 відсотків ПДФО, то відтепер встановлюється: 18 % – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування; 5% – для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування).
Також, для доходів, нарахованих як виграш чи приз на користь платників податку – фізичних осіб застосовується ставка податку 18 відс.

Ставка податку 15 відс. залишилася лише для пенсій, в частині перевищення їх над триразовим розміром мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня (у розрахунку на місяць) (у 2016 році – це 4 134 грн.).
Без змін залишився перелік доходів, які оподатковуються за 0 ставкою: це дарунки і спадщина платників 1-го ступеня споріднення (членами сімї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружини, діти, у тому числі усиновлені), продаж 1 раз в рік легкового автомобіля, нерухомості, що перебуває у власності більше 3-х років та інші.

Додатково повідомляємо , що Відповідно до пп.1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд.XX Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст.163 Податкового кодексу України . Ставка збору залишилась без змін та складає 1,5 відсотка об’єкта оподаткування.

До уваги платників податку на прибуток!

Платники податку на прибуток подають до контролюючих органів разом з податковою декларацією річну фінансову звітність
У Бердичівській ОДПІ інформують про форми фінансової звітності, які повинні подаватися платниками податків на прибуток до контролюючих органів разом з податковою декларацією.
Так, платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації. Це передбачає пункт 46.2 статті 46 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс).
Частиною другою статті 11 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 996) визначено, що фінансова звітність підприємства (включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів.
Таким чином платники податку на прибуток до податкової декларації за рік подають річну фінансову звітність, яка включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів.
29 лютого, понеділок – останній день подання податкової декларації з податку на прибуток та річної фінансової звітності за 2015 рік.