додому Бердичів Про зниклі протоколи, мораторій та Сенчу, питали журналісти пані Лефтер

Про зниклі протоколи, мораторій та Сенчу, питали журналісти пані Лефтер

302
0

26 липня зібрались журналісти у кабінеті секретаря міської ради Юлії Лефтер, аби задати питання, які так їх турбують.
1. Чому перед сесією не дають проекти рішень журналістам на руки?
При попередньому секретарі міської ради Василю Толочко, журналісти без проблем могли підійти та узяти роздруковані проекти рішень, аби більш об’єктивно висвітлювати інформацію. Так, проекти «висять» на сайті міської ради за 20 днів до сесії міської ради, але багато питань у порядку денному і таких, які не можна знайти на сайті. При нинішній депутатській каденції журналісти багато разів намагались отримати проекти, але зась. На руки дають лише перелік питань. Пані Лефтер сказала на це, що у регламенті міської ради не прописано, що секретаріат повинен надавати ще й журналістам папери. Натомість одразу запитала, чи усі журналісти акредитуються, аби бути присутніми на сесіях, або на тих чи інших засіданнях. От вам і прозорість та доступність. Що такого недоступного та секретного може бути на засіданнях міської ради чи комісіях депутатських, що журналіст не може просто прийти і бути присутнім?

2. Чому пані Лефтер не підтримала мораторій на підвищення тарифів комунальних послуг?
На це питання пані Лефтер знову відповіла, що мораторій нічого не змінить. Але натомість нагадала, що вони проголосували за звернення до Кабміну та ВР, де чітко розписані вимоги міської ради та вказані помилки, через які неможливо отримати субсидії. От ніби у Верховній раді чи Кабміні не знають, що вони приймали, без листа нашого міського голови та секретаря міської ради. Так, мораторій майже нічого не змінить, але треба підняти хвилю обурення по усій країні.

3. Чи законно продовжили сесію міської ради 21 липня, після того як частина депутатів пішла?
На думку Юлії Олександрівні, все відбулось законно. Частина депутатів самоусунулась, ті, що лишились, проголосували за продовження сесії та розглянули ряд важливих питань. Відсутність протоколів помітили лише після закінчення сесії міської ради, про що працівниця секретаріату склала доповідну записку. Нині, за словами пані Лефтер, у поліцію передали усі матеріали сесії: відео, копії необхідних документів та опитують інших депутатів. Хто винний, а хто правий, нехай скажуть правоохоронці. Але як секретар міської ради пані Лефтер впевнена, що все відбувалось у межах чинного законодавства.

4. Чому виключили депутата Сенчу з фракції Самопоміч?
Як повідомила Юлія Олександрівна, Володимир Сенча не є членом партії Самопоміч. Але, коли від балатувався у депутати від їх імені, вони йому повірили і довірились, хоча нічого хорошого про нього до того часу не чули. Йому повірили, сподівались, що він буде підтримувати загальну ідею партії. Отже, депутат Сенча порушив дисципліну партійну за що його й погнали.
Хотілось би нагадати, що під час виборів, пані Юлія йшла, як чіткий опозиційний кандидат, який критикував діючу владу та кидав на сміх членів партії БПП. Тож Володимир Сенча дійсно підтримував такі настрої, адже йому набрид бардак, який відбувається у місті. Натомість, прийшовши до влади, Самопоміч майже одразу почала підтримувати діючу владу, що явно видно під час голосувань на сесії міської ради.