додому Бердичів Прийшов період тотальної заборони на Бердичівщині! Звіра не стріляти, рибу не ловити!

Прийшов період тотальної заборони на Бердичівщині! Звіра не стріляти, рибу не ловити!

113
0

З 1 квітня по 15 червня у період масового розмноження диких тварин на всій території України вводиться «Сезон тиші». «У цей період у лісах заборонені будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Серед них – санітарні рубки лісу, пальба, вибухові роботи, феєрверки, проведення раллі та інших змагань на транспортних засобах, використання моторних маломірних суден», – йдеться у статті 39 Закону України «Про тваринний світ».

Окрім того, з квітня на водних об’єктах Житомирщини розпочинається нерест, тож діятиме заборона на вилов риби. Про це повідомили у прес-службі Житомиррибоохорона.

Під час нерестового періоду у риб, відбувається відтворення біорізноманіття водойм.

Управлінням охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Житомирській області 15 березня 2017 року видано наказ № 5-у «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Житомирської області у 2017 році.

В цьому наказі встановлено строки весняно-літньої нерестової заборони, зокрема:

– на річках та їх притоках: з 1 квітня до 20 травня;

– на водосховищах та ставках: з 1 квітня до 10 червня;

– у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктів: з 01 квітня до 30 червня.

У разі виявлення порушень природоохоронного законодавства винних буде притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 4 статті 85 КУпАП, яка передбачає накладення штрафних санкцій до 680 грн. До того ж із порушників стягуватимуться збитки за кожну, незаконно виловлену рибину, незалежно від її розмірів та ваги. Так, за 1 екземпляр незаконно виловленого судака доведеться сплатити 510 грн, за 1 екз. щуки – 340 грн, за 1 екз.  коропа(сазана) – 306 грн, за 1 екз. білого амура – 255 грн, за 1 екз. товстолоба – 255 грн, за 1 екз. ляща – 170 грн, за 1 екз. лина – 119 грн, за 1 екз. плітки – 85 грн, за 1 екз. краснопірки – 68 грн, за 1 екз. карася – 17 грн.

Управління охорони використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Житомирській області звертається до рибалок-аматорів та громадян, яким не байдуже майбутнє наших річок, озер та природи в цілому з проханням – не залишатись у стороні.

В разі виявлення фактів незаконного вилову риби просимо повідомляти на «гарячу» лінію Житомиррибоохорони цілодобово по тел: (0412) 24-57-81.