додому Бердичів Бізнес ПРЕС- КОНФЕРЕНЦІЯ ГОЛОВИ ЖИТОМИРСЬКОГО ОБЛАСНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ...

ПРЕС- КОНФЕРЕНЦІЯ ГОЛОВИ ЖИТОМИРСЬКОГО ОБЛАСНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ЩОДО ПІДСУМКІВ ДІЯЛЬНОСТІ ВІДДІЛЕННЯ ЗА I ПІВРІЧЧЯ 2016 РОКУ

83
0

13 липня 2016 року відбулася прес-конференція голови Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо підсумків діяльності відділення за I півріччя 2016 року.

У зазначеному заході взяли участь голова Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олександр Безсмертний, члени осередку Громадської ради Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, зокрема, уповноважений представник Об’єднання організацій роботодавців Житомирської області Олександр Дмитрук, представник Житомирської обласної організації роботодавців оптової торгівлі Тетяна Чеховець та представники засобів масової інформації.

Під час заходу Олександр Безсмертний підкреслив, що у I півріччі 2016 року робота Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України базувалась на виконанні планів роботи, погоджених з Антимонопольним комітетом України, розгляді заяв та звернень фізичних і юридичних.

Так, протягом I півріччя 2016 року відділенням було опрацьовано 85 проектів рішень та розпоряджень органів влади та органів місцевого самоврядування, з них не погоджено 18 проектів нормативно-правових актів, надано зауваження та пропозиції до 26 нормативно-правових актів, оскільки їх прийняття могло б негативно позначитися на розвитку конкуренції.

У I півріччі 2016 року відділенням проведено планові перевірки Житомирської міської ради та її виконавчого комітету, Бердичівської міської ради та її виконавчого комітету.

Відділенням розглянуто 54 звернення, серед яких скарги та заяви фізичних та юридичних осіб, запит депутата Житомирської обласної ради.

За результатами розгляду заяв та звернень, а також за власною ініціативою відділенням розпочато розгляд 18 справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Припинено: – 2 порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку;

– 4 порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування;

– 5 порушень законодавства у вигляді недобросовісної конкуренції.

На порушників накладено штрафних санкцій на суму понад 98 тис грн. Економічний ефект припинення порушень для юридичних та фізичних осіб складає понад 26 млн. грн.

Обсяг реалізації товарів, стосовно яких, унаслідок припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції, поновлено належні умови конкуренції понад 2,5 млн. грн.

З метою припинення дій, що містять ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, адміністративною колегією Житомирського обласного територіального відділення надано 39 рекомендації органам місцевого самоврядування та суб’єктам господарювання.

Голова Відділення навів для прикладу низку справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, відповів на питання присутніх.