додому Бердичів Представники громад вчилися, як організовувати роботу у новостворених ОТГ

Представники громад вчилися, як організовувати роботу у новостворених ОТГ

73
0

В обласній раді 23 грудня під керівництвом голів обласної ради та облдержадміністрації Володимира Ширма та Ігоря Гундича пройшло розширене засідання з питань організації роботи в об’єднаних територіальних громадах, в яких 18 грудня відбулися перші місцеві вибори.

У ході засідання, зокрема, фахівець з питань децентралізації обласної ради Петро Рудницький детально розповів про перші необхідні кроки в організації роботи новостворених громад. Зокрема, про процедуру реорганізації і припинення рад, що приєдналися, реєстрацію, а також про підготовку місцевих нормативно-правових актів ОТГ.

«До нормативно-правових актів, що мають бути розроблені, відносяться Статут, Регламент ради ОТГ, Регламент виконавчих органів ради, порядок проведення зборів, порядок проведення громадських слухань, порядок подання місцевої ініціативи, порядок проведення консультативних опитувань, положення про старосту, положення про створення та діяльності органів самоорганізації населення, положення про органи самоорганізації населення, програма сприяння розвитку органів самоорганізації населення, положення про консультативно-дорадчі органи в ОТГ та стратегію розвитку. Всі вони мають відповідати чинному законодавству», – розповів Петро Рудницький.

Про формування бюджетів поінформувала керівник департаменту фінансів облдержадміністрації Ганна Ємченко. Зокрема, доходи бюджету ОТГ складатимуться, крім тих, що зараховуються у 2016 році додатково 60% ПДФО,  із базової дотації, освітньої та медичної субвенції, додаткової дотації на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.

«За підрахунками департаменту фінансів до бюджетів ОТГ у 2017 році надійде більше 280 млн грн ПДФО. Загальна сума зазначених дотацій та субвенцій для новостворених ОТГ становитиме 662,7 млн грн», – сказала фінансист.

Окрім цього, керівникам та представникам ОТГ розповіли про передачу майнових функцій від сільських, селищних та міських рад правонаступникам – об’єднаним територіальним громадам, а також про формування інфраструктури та структури медичних, освітніх, соціальних та спортивних закладів на територіях громад.