додому Бердичів Право засуджених на правову допомогу обговорювали у Райківській випраній колонії управління ДПтС...

Право засуджених на правову допомогу обговорювали у Райківській випраній колонії управління ДПтС України

69
0

Відповідно до статті 59 Конституції України кожен має право на правову допомогу, яка надається у випадках, передбачених законом безоплатно, і кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Виходячи із чинного законодавства, держава поважає і охороняє права, свободи і законні інтереси засуджених, а вони користуються всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, визначених Законами України, Кримінально-виконавчим кодексом України і вироком суду.

З метою забезпечення засудженим доступу до безоплатної правової допомоги, за сприяння керівництва установи, 4 серпня начальник відділу правоосвітництва та взаємодії з суб’єктами надання первинної правової допомоги Ольга Сікорська та головний спеціаліст відділу правової інформації та консультації Юрій Антонюк Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги завітали до Райківської виправної колонії управління ДПтС України у Житомирській області (№73).

Відповідно до Європейських пенітенціарних правил засуджені мають право на отримання правової допомоги. Нашим обов’язком є надання можливості для доступу до такої допомоги. Засуджені мають право користуватися послугами юриста, як за свій рахунок, так і через систему безоплатної правової допомоги. Правоосвітня робота є одним з основних аспектів та напрямків діяльності колонії, – зазначив заступник начальника колонії із соціально-виховної та психологічної роботи, капітан внутрішньої служби Олександр Котлярський. Саме ця категорія громадян потребує особливої правової допомоги, консультацій, знання своїх прав та обов’язків під час ізоляції від суспільства.

Представники місцевого центру для засуджених виправної колонії провели правоосвітню лекцію на тему: «Надання правової допомоги.Права та обов’язки засуджених». Правова допомога засудженим, на нашу думку, вкрай необхідна, бо вона сприяє формуванню у засуджених правової культури, виробленню вміння користуватися правовим інструментарієм у практичній діяльності, забезпечить їм правову захищеність після звільнення, – констатувала Ольга Сікорська.

Під час заходу правники найбільше акцентують увагу на основних положеннях міжнародних стандартів прав засуджених та ув’язнених (Європейські пенітенціарні правила та Мінімальні стандартні правила поводження з в’язнями), нормативно-правових актах України, що регламентують порядок відбування кримінальних покарань, статус засуджених та осіб, які утримуються підвартою.

Після зустрічі було проведено спільний прийом засуджених з особистих питань. Основні питання, з якими вони зверталися до фахівців місцевого центру, стосувались порядку відновлення втрачених документів, підготовки та подання заяв до Європейського суду з прав людини, відкриття спадщини, порядок і умови оформлення розлучення та сплати аліментів.