додому Бердичів Понти за кермом тепер коштуватимуть надто дорого і не лише для бердичівлян....

Понти за кермом тепер коштуватимуть надто дорого і не лише для бердичівлян. Законодавчі новели 2018-го року

136
0

10 листопада 2017 року Кабінет міністр схвалив постанову, котрою вніс зміни до правил дорожнього руху. Серед головних нововведень – обмеження швидкості руху в населених пунктах із 1 січня 2018 року з 60 км/год до 50 км/год. Ця швидкість не лише встановлена в Європі та США, а й рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Важливо, що обмеження швидкості до 50 км/год буде встановлене не на всіх ділянках міст та селищ. Відповідно до пункту 12.8 правил дорожнього руху передбачається, що у конкретно визначених місцях органи місцевого самоврядування за погодженням з поліцією, можуть встановлювати інші знаки. І там, наприклад, швидкість може бути вища.

Відтепер запроваджено дозвіл на евакуацію авто в разі порушення правил паркування та забезпечити фото/відео-фіксацію порушень ПДР. Прибиратимуть автівки, які заважають руху інших транспортних засобів та пішоходів. Чітко прописані місця, де взагалі заборонено паркуватися. Не можна залишати авто ближче 30 метрів до зупинок транспорту та менш ніж за 10 метрів від проведення дорожніх робіт.

З 1 січня суттєво зросли штрафи. За перевищення встановленої швидкості більш ніж 50 км/год у межах населеного пункту доведеться сплатити 3400 грн (раніше було 510 грн). Залишення місця ДТП каратиметься таким самим штрафом і позбавленням права керування автівкою до 6 місяців.

Керування ТЗ особою, яка не має прав карається до 10 200 грн, а повторне порушення протягом року – від 40 800 грн (раніше було 510 грн). Така ж сума передбачена для тих, хто сів за кермо будучи позбавленим цього права.

Внесено також зміни до порядку видачі водійських посвідчень – так, перше водійське посвідчення видаватиметься на два роки, а після – заміна посвідчення відбувається без складання іспитів терміном на 30 років. У разі, якщо протягом двох років у власника було зафіксовано три або більше порушень ПДР, посвідчення видається виключно зі складанням повторних іспитів.

Понти за кермом тепер коштуватимуть надто дорого і сподіватимемось, що ці новели врятують не одне життя в Україні.

Одномоментно в Бердичеві трапилось одразу п’ять ДТП

Нагадаємо, смертність на дорогах в Україні залишається найвищою серед усіх країн Європи. За даними Департаменту медичної допомоги МОЗ, з 2011 до 2016 року в Україні зареєстровано близько 170 тисяч ДТП з потерпілими, в яких загинули 26,5 тисяч чоловік і 209 тисяч були травмовані.

ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті серед молоді у віці від 15 до 24 років і другий – серед дітей у віці від 5 до 14 років. Більше 43% загиблих є пішоходами і велосипедистами.

Будьте уважні, обережні та бережіть себе!