додому Бердичів Бізнес Понад 30 мільйонів гривень сплатили до бюджету платники податку на землю протягом...

Понад 30 мільйонів гривень сплатили до бюджету платники податку на землю протягом минулого року

70
0

Бердичівської ОДПІ повідомляє, згідно звітних даних, власники та орендарі земельних ділянок міста Бердичева та Бердичівського району впродовж 2016 року сплатили до місцевих бюджетів понад 30 млн. грн. земельного податку. Зокрема, юридичні особи забезпечили до скарбниці понад 22,5 млн. грн. та понад 7,9 млн. грн.– фізичні особи.

У порівнянні з 2015 роком надходження земельного податку збільшились на 11,1 млн. грн.

А також нагадуємо, що чинний порядок подання звітності не змінено. Платники плати за землю ( крім фізични осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням податкову декларацію на поточний рік за формою.

Слід пам’ятати, що форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) затверджена Наказом Міністерства фінансів України №560 від 16 червня 2015 року.

Крім того, відповідно до п.286.2 ст.286 Податкового кодексу при поданні  першої декларації разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Нарахування сум податку фізичним особам проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Разом з тим ст. 281 Податкового кодексу визначено категорії фізичних осіб, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано перелік видів земельних ділянок та їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатися пільгами.

Бердичівська ОДПІ