додому Бердичів Польська громада міста ініціює зупинку потяга Київ-Варшава у Бердичеві (Текст зверення додається)

Польська громада міста ініціює зупинку потяга Київ-Варшава у Бердичеві (Текст зверення додається)

321
0

Як стало відомо редакції газети «Наш Бердичів», депутат міськради, голова “Польського Радіо Бердичів” Юрій Сокальський та голови інших польських організацій міста мають намір звернутись від імені поляків Бердичева та Житомирщини до нового очільника ПАТ “Укрзалізниця”, поляка Войцеха Бальчуна, з проханням ініціювати зупинку потягу Київ-Варшава у нашому місті, через яке потяг і проходить нині. У нашому місті проживає значна кількість представників польської нації і це було б досить доречно.

Голові правління ПАТ

«Укрзалізниця»

Войцехові Бальчуну

ЗВЕРНЕННЯ

Сьогодні Польща є найактивнішим захисником інтересів України в Європі, тому важливо, щоб інтереси поляків в Україні були враховані належним чином. Отже, звертається до Вас з проблемою, що хвилює як поляків, так і всіх пасажирів нашого міста та Житомирщини.

Новим розкладом руху поїздів, що вступив у дію наприкінці минулого року відновлено курсування поїзда № 067 К сполученням Київ – Варшава та № 1201 Варшава – Київ за найоптимальнішим маршрутом, що проходить через Бердичів. Однак саме у нашому місті поїзд чомусь не зупиняється, а щоб здійснити на нього посадку бердичівлянам та жителям обласного центру доводиться діставатись електричками до Шепетівки. Це відчутно збільшує тривалість подорожі (щонайменше на 3 години у напрямку Польщі та на 6 годин у зворотньому!), що викликає справедливе обурення.

На відповідне звернення до Укрзалізниці Бердичівська міська рада отримала відповідь від 1.03.2016 р. №Ц-1/4-3/1552-16, про те, що відсутній резерв часу для призначення зупинки цього поїзда на станції Бердичів, тому що, мовляв, фахівці «ведуть постійну роботу щодо пришвидшення поїзда та зменшення часу його прямування». Даний аргумент не витримує жодної критики, адже після Шепетівки поїзд має аж вісім зупинок на українській території, причому тривалість зупинок на деяких станціях складає від 15 до 25 хвилин! А тривалість зупинки на держкордоні з метою заміни колісних пар дорівнює майже трьом годинам! І це в той час, коли існує швидкісна автоматична система зміни колісних пар, котра займає лише півгодини! То невже 2 хвилинки зупинки у Бердичеві – це така нездійснена розкіш, що якимось чином вплине на «пришвидшення» поїзда та його «беззбитковість»? Чи просто відсутнє бажання піти назустріч громаді?

Хочемо підкреслити, що Бердичів та Житомирська область – це основні місця компактного проживання поляків України. Свого часу даний поїзд проходив через наше місто. Тут здійснювали посадку-висадку жителі усієї Житомирщини. Ясна річ, що через економічну кризу та величезну вартість квитків у міжнародному сполученні кількість пасажирів відчутно зменшилась.

Однак потрібно робити все можливе для комфорту та зручності пасажирів, в тому числі вивчити можливість здешевлення вартості міжнародних квитків та відкриття міжнародної залізничної каси(пункту) у Бердичеві.

До речі, у Польщі в залізничних касах, що продають квитки на внутрішні рейси, без проблем можна придбати квиток на поїзд міжнародного сполучення, причому процедура виписування квитків, на відміну від нашої, займає лічені хвилини. Не існує ніякого додаткового так званого «сервісного збору» за продаж квитків. Пасажирам пропонується гнучка система знижок на потяги міжнародного сполучення, окрім одного, що прямує до Києва…

Важливо зазначити, що даний поїзд є двогрупний і складається як з вагонів міжнародного сполучення так і з вагонів регіонального поїзда №767 Л Київ – Ковель та №768 Л Ковель – Київ. Таким чином запровадження зупинки у Бердичеві (як у напрямку Польщі, так і зворотньому) значно збільшить пасажиропотік і покращить сполучення міста, області і цілого регіону не тільки у міжнародному сполучення, а також у напрямку Луцька, Ковеля та Користуючись нагодою вітаємо Вас з обранням на посаду голови правління ПАТ «Укрзалізниця». Знаємо, що завдяки Вам польська залізниця здійснила величезний крок вперед, модернізувалась згідно найкращих євро стандартів. Тож сподіваємось на розуміння та позитивне вирішення нашого питання.