додому Бердичів Бізнес Пенсійний фонд про особливості електронного декларування

Пенсійний фонд про особливості електронного декларування

74
0

Деякі особливості та стан подання електронних декларацій до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Бердичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомляє про те, що відповідно до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) від 10.06.2016 № 2 (зі змінами) з 1 вересня 2016 року запрацювала система е-декларування.

Е-декларування передбачає, що декларація заповнюється та подається особисто суб’єктом декларування на веб-сайті НАЗК через власний персональний електронний кабінет суб’єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр), шляхом заповнення електронної форми. Паперова копія декларації не подається.

З 1 вересня поточного року розширені електронні декларації протягом 60 днів повинні будуть подати чиновники, які обіймають відповідальні та особливо відповідальні посади: Президент та Прем’єр-міністр з радниками і помічниками, члени Кабміну, заступники міністрів, члени Нацкомісії і Антимонопольного комітету, голови фонду держмайна та НБУ та їхні заступники, народні депутати, державні службовці категорії “А” або “Б”, судді, прокурори і слідчі, керівники, заступники керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, військові посадові особи вищого офіцерського складу.

01.09.2016 року були виявлені деякі технічні ускладнення з поданням е-декларацій до Реєстру. Однак за повідомленнями НАЗК, проблеми щодо початку декларування на порталі е-декларацій пов’язані з браузером Google Chrome. Для усунення даної помилки достатньо виконати рекомендації розробника Google Chromе. Порожня сторінка виникала під час звертання Реєстру для перевірки підпису до акредитованих центрів сертифікації ключів та отримання відповідей від них за більш тривалий час чим це передбачено Реєстром. Після додаткових налаштувань забезпечено повне функціонування Реєстру.

Для проходження вдалої та вчасної реєстрації в Реєстрі рекомендується використовувати поштові скриньки, які створені на поштових серверах України. «Неотримання підтвердження від Реєстру відбувається через те, що деякі суб’єкти декларування використовують поштові скриньки російських серверів. Проведений аналіз свідчить, що поштові скриньки, які знаходяться на поштових серверах Російської Федерації та мають вигляд ХХХ@XXXX.RU, блокуються відповідними серверами», – зазначають у НАЗК.

За інформацією НАЗК при поданні е-декларації до Реєстру: спрощено автентифікацію користувачів та онлайн перевірку дійсності цифрового підпису по всіх акредитованих центрах сертифікації ключів; унеможливлено використання неакредитованих центрів сертифікації ключів; усунено можливості несанкціонованого внесення в систему сторонніх файлів; заблоковано використання незадокументованих функцій, пов’язаних із використанням зовнішніх сервісів; впроваджено розширені бібліотеки користувача центру сертифікації ключів та впроваджено інші технології захисту інформації, які мають відповідні експертні висновки Держспецзв’язку.
За даними НАЗК, станом на 6 вересня 2016 року, в Реєстрі зареєстровано 816 користувачів та подано 118 декларацій, однак, існують помилки декларантів при заповненні полів форми та збереження заповненої з помилками форми в якості чернетки. Це пов’язано з тим, що технічно система не приймає декларацію з критичними помилками, але відповідно до розроблених стандартів роботи, може зберігати такий «чорновий» варіант декларації.

До відома суб’єктів декларування – осіб, зазначених у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», інших осіб, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону. Відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року № 1452, розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 145-р послуги електронного цифрового підпису на безоплатній основі можна отримати в:

– акредитованому центрі сертифікації ключів органів юстиції України, тел.: +380 (44) 206-71-33, 206-71-59, 206-71-94, електронна пошта: ca@informjust.ua;
– акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, тел.: +380 (44) 284-00-10, електронна пошта: inform@acskidd.gov.ua;
– акредитованому центрі сертифікації ключів Державної казначейської служби України, тел.: +380 (44) 286-48-68, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..”>t_cadku@treasury.gov.ua. (посилання: http://czo.gov.ua).

Завідувач сектору персоналу та організаційно-інформаційної роботи О.М.Галицька