додому Бердичів Пам’ять партизанів-підпільників вшанували у Бердичеві

Пам’ять партизанів-підпільників вшанували у Бердичеві

93
0

22 вересня вся Україна вшановує славу партизанів-підпільників, які доклали чимало сил у боротьбі проти німецьких загарбників. У актовій залі школи №7 школярі творчою годиною згадали імена тих, хто діяв на теренах Бердичева. 75-ті роковини початку партизанського руху. Багато часу минуло і у нашому місті залишилось лише троє бердичівлян-партизан. На жаль, на заході вони не змогли бути присутніми, але перед тематичною годиною їх відвідали представники ветеранської організації, влади та школярі. У самій школі дали слово дітям війни, які не приймали участь у бойових діях, бо тоді були дітьми, але добре пам’ятають ті страшні дні і можуть розказати молодому поколінню про криваві події Другої світової. Був присутній на заході і племінник Володимира Завадського, відомого підпільника Бердичева. Він у складі групи партизанів-підпільників влаштовував активні диверсії протягом 1941-1942 рр. 25-27 грудня 1942 року Володимира Завадського разом з 11 підпільниками було заарештовано. Після тривалих катувань, 22 січня 1943 року, їх було розстріляно на території тюрми. У січні 1944 року, коли Бердичів був звільнений, Володимира Завадського та його побратимів знайшли у колодязі, їх руки були зв’язані дротом а тіла присипані вапном.

Віктор Феліксович, племінник Завадського, розповів, що мало пам’ятає з тих днів, бо був ще зовсім дитиною. Але точно запам’ятав, як його дядько з батьком працювали на типографії та друкували підпільні листівки, які згодом перевозили у велосипеді.

Після години пам’яті усі направились до вулиці Завадського, де знаходиться пам’ятник видатному бердичівлянину. Там вшанували його пам’ять покладанням квітів.

zavad zavad1 zavad2 zavad3 zavad4 zavad5 zavad6 zavad7 zavad8 zavad10 zavad11 zavad12 zavad13 zavad14 zavad15