додому Бердичів Отримали «кругленький» рахунок за газ і не знаєте за що?

Отримали «кругленький» рахунок за газ і не знаєте за що?

198
0

Економія та контроль ресурсів стає все більше головним принципом і для України. На багатьох багатоповерхівках в Бердичеві вже встановлені газові лічильники на будинок. В той же час, мешканці отримали нові платіжки з рахунками, проте до кінця не знають як же формується ця кругленька сума в такому випадку.

Розрахунок обсягу спожитого газу на підставі таких лічильників проводиться відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 620 від 16.05.2002. Зокрема, спожитий газ за показаннями будинкового лічильника, рівномірно розподіляється на кількість зареєстрованих споживачів. Якщо в будинку є квартири з індивідуальними лічильниками, то для таких споживачів розрахунок проводиться на підставі їхніх індивідуальних лічильників, що вираховується із загальнобудинкового.

Установлення загальнобудинкових лічильників насамперед дозволяє споживачам стежити за витратою палива. Перші результати нарахувань за будинковими лічильниками показали неекономність деяких споживачів у використанні газу. Лічильник буде фіксувати більший, ніж діючі норми, обсяг газу в тому випадку, якщо в будинку газові плити використовуються для опалення житла, встановлено і не зареєстровано додаткове газове обладнання або хто-небудь займається незаконною підприємницькою діяльністю.

Майже у всіх багатоповерхових будинках є квартири, які мешканці здають в оренду. Фактично у квартирі, де прописана одна людина (найчастіше із субсидією), а проживають і користуються газом п’ять і більше квартиронаймачів, відбувається несанкціоноване споживання газу. Тому жителям будинків, де сусіди ведуть підприємницьку діяльність, у тому числі здають житло в оренду без відповідних документів, яка впливає на збільшення споживання газу, слід вирішувати це питання з керівниками ОСББ або звертатися до відповідних органів.

Проте є й альтернатива якщо споживачів не влаштовують умови побудинкового обліку споживання газу, вони можуть встановити газовий лічильник за свій рахунок і платити лише за використане персонально.